Більше 120 країн у тій або іншій мірі активно залучені в комп'ютерне протистояння або зайняті кібершпіонажем через Всесвітню павутину, - стверджує автор доповіді «Віртуальна криміналістика», дослідник Оксфордського інституту Інтернету Айан Браун. Одним з прикладів кібервійни експерт називає атаку на Естонію, що відбулася в травні 2007 р. після того, як влада вирішила перенести пам'ятник Бронзовому солдату. За декілька днів естонський сегмент Інтернету був практично відрізаний від зовнішнього світу, а ряд урядових сайтів виведені з ладу DDoS-атаками.

На думку автора доповіді, підготовленої за замовленням антивірусної компанії McAfee, подібна атака на британські ресурси, які тісніше інтегровані в життя громадян, могла б завдати набагато більшого збитку, - передає «Утро.ру».

Коментуючи цю доповідь, експерт ізраїльського Міжнародного інституту антитерористичних досліджень Яель Шахар відзначив, що деякі країни лише «пробують воду», а деякі вже залучені в кібервійну, і з часом ситуація тільки загострюватиметься.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

914