До нового року в Україні розроблять план дій, за яким будуть втілювати стратегію розвитку аграрного сектору економіки до 2020 року. Про це повідомив директор ННЦ «Інститут аграрної економіки» Юрій Лупенко.

Так, у Мінагрополітики вже створені спеціальні робочі групи за участю вчених, представників профільних асоціацій. Отже, перед закріпленням на законодавчому рівні документ пройде максимально широке обговорення в професійних колах.
«Стратегія розвитку агросектору до 2020 року - це план дій. Він стане основою для розробки спеціальної програми розвитку аграрного сектору України на найближчі 7 років. І вже в програмі будуть визначені конкретні заходи. Так, для розробки програми в Мінагрополітики вже створена спеціальна робоча група з представників відомства, профільних і громадських асоціацій, вчених. І до нового року програма буде представлена на широке обговорення», - зазначив Юрій Лупенко.

За словами експерта, показники, визначені в Стратегії, є економічно обґрунтованими. Крім того, вони максимально відповідають національному досвіду і світовій практиці.

«Перш за все, під час розробки Стратегії ми спиралися на вітчизняний досвід. Так, у документі велике значення відводиться господарствам населення і підприємств, що відіграють значну соціально-економічну роль для сільських громад. Тому використовувався досвід країн, які роблять ставку на розвиток особистих селянських господарств - фермерства. Він допоможе вдосконалити фіскальну політику, бюджетну підтримку сільгоспвиробників», - підкреслив Юрій Лупенко.

За словами економіста, за кілька десятиліть вітчизняне сільське господарство має пройти той шлях, який країни Європи проходили віками. Тому кожні 7-10 років необхідно коригувати політику вітчизняного АПК, щоб уникати помилок.

«За рахунок впровадження нових технологій, використання високопродуктивних сортів ми маємо зовсім інший характер сільського господарства, ніж у минулі десятиліття. Відповідно, нам необхідно скоригувати орієнтири в розвитку галузі на період 7-10 років. Це той проміжок часу, який був визначений у Стратегії як найбільш оптимальний для реалізації поставлених завдань», - додав економіст.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

еврозима
5508 грн.
198