Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг, розробила Концепцію розвитку ринків небанківських фінансових послуг України на 2013-2014 роки. Про це голова Нацкомфінпослуг Борис Візіров заявив на відкритті сервісного центру в Києві, передає кореспондент ForUm’y.

За словами чиновника, ґрунтовний аналіз стану ринків небанківських фінансових послуг виявив низку системних проблем, що заважають поступальному розвитку цих ринків. «Низька інвестиційна привабливість, недостатня інформаційна прозорість, слабкий захист споживачів небанківських фінансових послуг гальмують цивілізованість ринку, його наближення до найкращих міжнародних стандартів роботи. Вітчизняний ринок фінпослуг не виконує повною мірою своїх функцій в економіці та суспільстві», - нарікає фінансист.

Він підкреслив, що Програмою економічних реформ на 2010-14 рр. «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» Президент визначив чіткі завдання і конкретні орієнтири подолання негативних проявів у фінансовому секторі країни, ускладнених сучасними умовами розвитку світової економіки і загостренням кризових явищ в ній. «Реалізація цих завдань можлива лише при об'єднанні зусиль держави і суспільства, за партнерської взаємодії регулятора та учасників ринку, активної участі громадськості та споживачів фінансових послуг», - упевнений фахівець.

Він повідомив, що своєю Концепцією Нацкомісія пропонує здійснити досить амбітні, але вкрай необхідні кроки на шляху до розвиненого ринку фінпослуг, що передбачає системні зміни парадигми ринку, появу повноцінно розвинених фінансових установ, формування надійних механізмів безпеки коштів інвесторів та громадян, створення дієвої системи захисту прав споживачів небанківських фінпослуг.

«Подібні заходи мають стати одним із пріоритетів середньострокової економічної політики всієї країни. Інструменти реалізації цих заходів - стратегічний державний менеджмент, командний стиль, креативні технології. Результатом нашої напруженої і цілеспрямованої спільної роботи стане конкурентоспроможний фінансовий ринок, який буде викликати довіру інвесторів і споживачів та сприятиме стабільному економічному розвитку України у складних умовах глобальних викликів. Підкреслю, поліпшення умов роботи на фінансових ринках вплине на інвестиційну привабливість країни, тому що це дуже перспективний ринок для капіталовкладень», - сказав Візіров.

Так, реалізація Концепції дозволить наростити частку небанківського фінансового сектора у національному ВВП, сформувати довгостроковий ресурс для інвестицій у державні та корпоративні цінні папери і банківські вклади, створити нові робочі місця. «Поряд з цим з'являється можливість скоротити навантаження на центральний і місцеві бюджети в плані відшкодування збитків від стихійних лих і техногенних катастроф за рахунок страхових виплат. Нарешті, внаслідок розвитку роздрібного кредитування збільшиться споживання товарів і послуг», - зазначив він.

За його інформацією, заплановано і низку кардинальних змін власної нормативної бази Нацкомфінпослуг, включаючи інструкції щодо ліцензійних умов, видачі свідоцтв та довідок тощо. «Ми працюємо над оптимізацією часу роботи з клієнтом, аналізуємо скарги і причини відмов, робимо висновки і докладаємо зусиль щодо поліпшення роботи. Разом з тим, для виконання завдань стосовно розвитку ринку фінпослуг Комісії необхідне законодавче розширення регуляторних повноважень та введення платежів нагляду», - резюмував чиновник.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

517