Комітет НБУ з протидії недобросовісним валютним операціям планує проведення активної роботи щодо боротьби з нелегальним обігом валюти в разі ухвалення проекту Закону «Про внесення змін до деяких Законів України щодо операцій з іноземною валютою». Боротимуться з валютниками-нелегалами співробітники Національного банку спільно з правоохоронними та контролюючими органами, зокрема, з Міністерством внутрішніх справ і податковою міліцією. Про це ForUm'y повідомив голова комітету НБУ з протидії недобросовісним валютним операціям Юрій Горшков.
 

За його словами, держава рішуче припинятиме будь-які спроби спекулянтів і представників «чорного» валютного ринку нажитися на штучно створеному ажіотажі.

Горшков підкреслив, що мета введення передбаченого проектом Закону 15%-го збору на обов'язкове державне пенсійне страхування під час продажу іноземної валюти за готівкову гривню - це боротьба з валютними спекулянтами і припинення спроб розгойдування курсової стабільності. За словами голови комітету, від девальвації страждає насамперед населення.

Ухвалення даного нормативного акту, за його словами, дасть можливість збільшити надходження до Пенсійного фонду України, знизить доларизацію економіки і створить правові передумови для збільшення довіри населення країни до національної валюти України.

«Комітет НБУ з протидії недобросовісним валютним операціям спільно з правоохоронними органами припинятимуть будь-які спроби валютних спекулянтів зі створення штучного дефіциту іноземної валюти та підтримання панічних настроїв. Ми не дозволимо аферистам збагачуватися за рахунок пересічних громадян, які є сумлінними платниками податків», - підкреслив Юрій Горшков.

Як раніше повідомляв ForUm, радник голови правління НБУ Юрій Горшков призначений головою Комітету із запобігання проведенню недобросовісних валютних операцій.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

734