П'ятого квітня три депутати із ВО «Свобода» зареєстрували у Верховній Раді законопроект, у разі прийняття якого в Україні можуть заборонити аборти. Дозволити жінці зробити аборт зможуть лише у тому разі, якщо вагітність несе пряму загрозу її життю або якщо виявлено медичні показання щодо патології плода, які не сумісні з життям дитини після її народження. Останньою вагомою, на думку народних депутатів-опозиціонерів, причиною для дозволу зробити аборт можуть стати доведені у судовому порядку факти зачаття дитини у результаті зґвалтування.

Крім того, що автори документа Олександр Сич, Руслан Зелик та Руслан Марцинків пропонують позбавити жінок права самостійно вирішувати, переривати вагітність штучним шляхом чи залишати малюка, проектом закону також передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від 3 до 7 років для лікарів, які після заборони абортів продовжуватимуть робити ці операції.

Свою порцію покарання можуть отримати також ті, хто займатиметься пропагандою абортів. Якщо людина публічно висловиться про те, що дитина, яка не народилася, – ще не людина, а аборт – це не вбивство, то їй може загрожувати штраф у розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Про те, чи потрібно вдаватися до заборони абортів і до чого може призвести ухвалення Верховною Радою відповідного закону, ForUm запитав у експертів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

высокая мода/лето
2631 грн.
1502