До України прилетів кум і улюблений колега українського Президента – грузинський лідер Михайло Саакашвілі. Цікаво, що візит цей невдало співпав із зустріччю в Ялті між Юлією Тимошенко і Володимиром Путіним. Причому, засідання Міжурядової українсько-російської комісії з питань економічної співпраці і зустріч глав урядів країн СНД були заплановані в Ялті на 19-20 листопада вже давно, а про візит грузинського президента повідомили буквально днями.

Так директор Центру політичних досліджень і конфліктології Михайло Погребінський вже виразив припущення, що візит Саакашвілі дає привід російській делегації зайняти на переговорах максимально жорстку позицію.

«Це абсолютно безсовісна дія. Адже йдеться навіть не про те, що Тимошенко буде важко вести переговори з Путіним у той час, коли Президент України буде їсти вареники з Президентом Грузії. Мова йде про надзвичайно важливі для України угоди з Росією напередодні зими. Тому з боку Ющенка це вже просто антиукраїнські дії», – зазначає Погребінський.

«Проте, найгірше для України, що своїми діями Ющенко дає привід російській делегації зайняти на переговорах максимально жорстку позицію, зокрема, в газових переговорах. Якраз цього Україна в даний час вимагає найменше, але Президент явно діє проти інтересів своєї країни», - вважає експерт.

А президент аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов вважає, що одночасне перебування президента Грузії Михайла Саакашвілі і прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна в Україні може значно ускладнити і так непростий переговорний процес в Ялті.

Політолог переконаний, що ці візити, враховуючи існуюче російсько-грузинське протистояння, було необхідно розвести в часі, а не накладати один на інший.

«Можливості для цього були. Про дату засідання українсько-російської урядової комісії і зустріч глав урядів відомо було досить давно. Про те, що саме в ці дні до Києва летить грузинський лідер Михайло Саакашвілі, стало відомо із заяв Банкової тільки днями», - підкреслив Жданов.

Політолог вважає неприпустимим використання зовнішньополітичних чинників у президентській боротьбі. «Нам потрібні нормальні цивілізовані рівноправні відносини з Росією. Тому прагнення створити несприятливий фон і так досить непростих переговорів Юлії Тимошенко і Володимира Путіна, а, значить, їх максимально ускладнити, є неприпустимим», - переконаний експерт.

На прес-конференції в четвер Саакашвілі і Ющенко вже промовили низку заяв, що злять Росію. Зокрема, грузинський лідер припустив, що кораблі ЧФ РФ могли збити літак Віктора Ющенка під час його візиту до Грузії в серпні 2008 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето
2335 грн.
1396