Не дивлячись на те, що Путін під час візиту до України по-господарськи пообіцяв нам безперебійні поставки туркменського газу, в Києві з'явилися люди, які обіцяють те ж саме. І навіть більше. Представники опозиційних політичних сил Туркменістану просять українських політиків і представників громадськості допомогти їм прийти до влади в країні після смерті президента Сапармурата Ніязова. "Ми прибули до Києва не випадково, ми хочемо заявити про те, що якщо ми, як опозиція, прийдемо до влади, то тих неподобств, які творилися з поставками газу при президенті Ніязові, не буде", - заявив голова опозиційної партії "Туркменістан", колишній посол Туркменії в Туреччині Нурмухаммед Ханамов.

"Наша партія вибрала демократичний шлях розвитку країни, і в цьому питанні ми просимо посприяти нам український уряд", - підкреслив Ханамов. За його словами, одним з першочергових завдань опозиціонерів є повернення в країну і активна участь “у відкритих демократичних виборах в присутності міжнародних спостерігачів".

"Ми хочемо працювати з політичними і громадськими організаціями України, щоб донести до українського народу, що в перспективі ми обіцяємо перегляд цін на газ і його гарантійну поставку, а не знущання над українським народом", - додав Ханамов. "Думаю, що серед громадських і політичних діячів України ми знайдемо підтримку", - підкреслив опозиціонер.

Він не виключив, що смерть С.Ніязова може вплинути на газові домовленості, у тому числі, не на користь України. У свою чергу, колишній віце-прем'єр уряду Туркменістану Худойберди Оразов відзначив, що республіка повинна піти демократичним шляхом розвитку. "В країні склалася така ситуація, коли диктатор помер, треба шукати вихід з глухого кута, з кризи, в яку потрапив Туркменістан", - заявив він.

"Ми вивчаємо можливості підтримки для того, щоб Туркменістан у своєму розвитку пішов демократичним шляхом", - додав Оразов. Він підкреслив, що "якщо при Ніязові в країні було беззаконня, то тепер необхідно ввійти в нормальне конституційне русло, щоб суспільство жило за законами".

Проте міністр палива і енергетики Юрій Бойко сподівається на спадкоємність українсько-туркменських газових відносин.

Про це він повідомив журналістам у суботу після приїзду в Ашхабад для участі в похоронах президента Туркменістану Сапармурата Ніязова.

Міністр сподівається, що буде стабільна ситуація, "виходячи з того, що всі розуміють, що рівень стратегічного партнерства не допускає різких коливань".

Міністр відзначив, що проекти, в яких беруть участь українські компанії, зокрема, це міст через Амудар’ю, реконструкція компресорних станцій, меліораційне коло під Ашхабадом, військова співпраця, повинні розвиватися.

Також він дав зрозуміти, що конкретніші перемови по українсько-туркменських економічних відносинах потрібно буде вести після закінчення церемонії поховання Ніязова.

Разом з тим, виконуючий обов'язки президента Туркменії Гурбангули Бердимухаммедов на засіданні комісії з проведення похорону, запевнив, що Ашхабад виконає всі зобов'язання з поставок нафти та газу.

"Хай закордонні споживачі нашої нафти і газу не турбуються. Туркменія суворо дотримуватиметься взятих зобов'язань, і ніякі події не зможуть вплинути на наші поставки. Тут встановлений жорсткий контроль з боку уряду", - заявив він.

Раніше в суботу лідери туркменської опозиції направили канцлеру Німеччини Ангелі Меркель листа з проханням заморозити рахунки в Deutsche Bank, які, за словами опозиціонерів, контролював особисто Сапармурат Ніязов. Згідно з даними авторів листа, на цих рахунках може зберігатися до трьох мільярдів доларів.

Нагадаємо, що президент Туркменії Сапармурат Ніязов помер в результаті раптової зупинки серця в ніч на 21 грудня. У країні у зв'язку з цим оголошений траур до Нового року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
1699 грн.
1088