Якщо б завтра в Україні проводилися президентські вибори, чинний Президент навряд залишився б на своєму посту. Його обійшов би, до того ж з істотним відривом, його вічний конкурент - Віктор Янукович.

Втім, якби навіть останній не виставляв своєї кандидатури, президентське місце прикрасила б собою Юлія Володимирівна. Ну а якби раптом і вона передумала, тільки тоді Віктору Ющенку вручили б «скіпетр і державу».

Такий розклад електоральної любові наразі опублікував в суботу «Зеркало тижня» за наслідками опитування, проведеного з 28 червня по 4 липня Центром соціальних і політичних досліджень «Социс».

На початку липня у лідера Парії регіонів Віктора Януковича був найвищий рейтинг серед потенційних кандидатів на пост Президента країни.

Кажучи мовою цифр, які «Социс» витяг спільно з Інститутом стратегічних досліджень, Януковичу довіряють 30,3% респондентів, вважають його здатним змінити життя - 29,7%, готові проголосувати за нього на президентських виборах 31,3%. При цьому 18,7% опитаних заявили, що не проголосували б за лідера регіоналів ні за яких умов.

Лідеру БЮТ Юлії Тимошенко довіряють 18,4%, вважають її здатною змінити життя - 19,1%, готові голосувати за неї - 19,6%. Категорично не голосуватимуть - 15,6%

Діючому Президенту Віктору Ющенку довіряють 9,8% опитаних, вважають його здатним змінити життя - 7,2%, підтримали б його кандидатуру на виборах - 8,4%, не проголосували б у жодному випадку - 22,2%.

У лідера соціалістів Олександра Мороза відповідні показники в рейтингу: 6,8%, 5,1%, 5,5%, 1,3%; у глави Прогресивної соціалістичної партії Наталії Вітренко - 4,3%, 3,3%, 3,3%, 11,9%; у лідера Компартії Петра Симоненка - 3,9%, 3,1%, 3,4%, 3,1%.

У рейтингу названі також Віталій Кличко, мер Києва Леонід Черновецький, глава МВС Юрій Луценко, один з лідерів Партії регіонів Євгеній Кушнарьов, прем'єр Юрій Єхануров, екс-глава Нацбанку Сергій Тігіпко.

На питання, за кого б проголосували на виборах, не змогли відповісти 12.1%, а 6,1% не мають наміру голосувати ні за кого.

Польовий етап дослідження «Социс» методом інтерв'ю, що проводився за місцем проживання, опитав за загальнонаціональною вибіркою 1800 респондентів. Похибка вибірки +/- 2,4%.

Правда, як показали минулі вибори, як президентські, так і парламентські, вгадувати результати українських виборів справа не вдячна. Жоден політолог і соціолог навіть у найсміливіших своїх прогнозах не наблизилися до тієї ситуації, за якою нині споглядає вдячна українська публіка і світова спільнота.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1282