Спроби Президента Ющенка примирити українців, які воювали під нині державним прапором і не знайшли подяки у своїй країні зі всіляко шановними ветеранами ВВВ, що воювали під прапорами нині не існуючої держави, традиційно продовжилися і 9 Травня.

Президент України Віктор Ющенко переконаний, що заради майбутнього України ветерани різних армій повинні подати один одному руки. Про це глава держави заявив, виступаючи перед ветеранами біля меморіалу Великої Вітчизняної війни в Києві.

«Я переконаний, що прийде час і українські ветерани подадуть один одному руки заради майбутнього країни. Я переконаний, що ми станемо свідками того часу, коли питання примирення стане для української нації реальністю», - сказав Ющенко.

При цьому, звертаючись до ветеранів кожної з армій, він підкреслив, що глибоко поважає все пережите і пройдене ними, а також вірить у їх мудрість. «Я бачу шлях до розуміння, який в щоденній праці, пліч-о-пліч, без марнослів'я, наповнений конкретними справами. І в цій праці встане ще одна незвичайна перемога України», - відзначив Ющенко.

Він підкреслив, що українська нація знайшла в собі сили пробачити німців, японців, поляків, і що давно настав час пробачити українцям один одного. «Ви не раз дивилися смерті в вічі, я прошу вас сьогодні не ховати свій погляд від сьогодення. Можливо, ви по-різному бачили майбутнє, але я переконаний, що кожний з вас бачив це майбутнє у вільній, суверенній, незалежній Україні», - сказав Ющенко, звертаючись до ветеранів.

А в інтерв'ю телеканалу «Інтер» Президент України Віктор Ющенко висловив думку про те, що українські політики повинні усвідомити свою відповідальність перед ветеранами за їх примирення як колишніх воїнів Радянської армії і Української повстанської армії.

«Я думаю, що політики, безумовно, повинні також відчути на собі відповідальність за минуле, за національне примирення, за гармонізацію відносин – перш за все, між живими сьогодні ветеранами». На переконання глави держави, кращим подарунком для ветеранів з боку влади має стати відновлення історичної справедливості. Йдеться зокрема про відповідні рішення парламенту і уряду щодо прирівнювання соціальних прав воїнів УПА до тих, які мають сьогодні учасники Великої Вітчизняної війни.

«Я думаю, що це крок до розуміння по відношенню до тих людей, які боролися проти фашизму, боролися за Україну, і сьогодні мають і історичне, і моральне право володіти такими правами», –сказав Президент.

Втім, з Президентом традиційно не погодилися інші політики, що призвали главу держави забути про примирення і залишити все, як є. Традиційно заявили, традиційно поговорили, традиційно забули?

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1359