Новий рік - одне з найулюбленіших свят українців. Нам настільки подобається його зустрічати, що ми шукаємо для цього будь-який додатковий привід. І, до речі, дуже успішно. Чого тільки варта наша традиція відзначати Новий рік не лише за Григоріанським календарем, але і за старим Юліанським стилем!

До того ж, уже давненько стало модним зустрічати Новий рік ще й за китайським сонячним календарем. У 2012 році це четверте лютого, але, за словами українських експертів, Дракон почне вступати у свої права вже першого січня. Його слід поважати, відзначивши прихід новорічної півночі за даоською практикою символічного освоєння простору Фен-шуй. Є ціла наука, яка вчить - що дарувати, що вдягнути, що поставити на святковий стіл і де встановити новорічну ялинку, щоб не порушити гармонію за Фен-шуй. Як зробити все правильно, не розгнівавши долю і господаря 2012 року - Дракона - ForUm дізнався у людей, які все це знають.

Чого чекати від Дракона?

«Дракон - єдина міфічна істота серед дванадцяти тварин китайського гороскопу. Тому все, що з ним пов'язано, супроводжується містикою», - вважає експерт школи-студії китайської метафізики, спеціаліст з Фен-шуй Олена Вардіміаді.

Вона віщує світу непростий рік, насичений загадковими подіями, і попереджає, що, на жаль, очікується і безліч різних катастроф.

«Потрібно бути дуже уважними. Найбільш несприятливими місцями у 2012 році будуть південний схід і північний захід, - припускає експерт. - Тому я настійно рекомендую утриматися наступного року від поїздок у цих напрямках. Можливі проблеми, пов'язані із землею і водою, - землетруси та водні катастрофи».  
Керуючись порадами Вардіміаді, ми вивчили карту і з'ясували, що стосовно України у зазначених напрямках з популярних країн перебувають Японія, Таїланд, Індія, а також вся Скандинавія.

Крім того, фахівець з Фен-шуй стверджує, що 1 січня 2012 року буде несприятливим днем, пов'язаним з конфліктами між людьми. Щоб їх нейтралізувати, вона радить зустрічати Новий рік не вдома. Наприклад, відправитися в ресторан, але не в який-небудь, а в правильний.
«Ресторан повинен розташовуватися обов'язково на заході від вашого будинку. А вийти туди варто за три години до Нового року за київським часом. Свято має пройти в тихій і спокійній обстановці з мінімальною кількістю алкоголю», - розповідає Вардіміаді.

Ялинка за Фен-шуй

Який Новий рік без ялинки? До її встановлення, виявляється, також треба підходити дуже уважно - не кожне місце в квартирі підійде. За словами фахівця з Фен-шуй, під час установки новорічного деревця необхідно спиратися на енергії поточного року. Будь-які необдумані перестановки або доповнення в інтер'єрі можуть порушити енергетичний потенціал приміщення.

«Такі зміни бажано не проводити в несприятливі дні, - стверджує Вардіміаді. - У грудні «хороших» днів напередодні Нового року буде всього три: це 19, 23 і 27 грудня. Інших обмежень немає - ви можете встановити ялинку в будь-який час у зазначені дні. Також, щоб не нашкодити собі, необхідно ретельно вибирати місце установки новорічного дерева: це має бути найбільш західне місце в квартирі».

За словами фахівця, поставивши ялинку в східній частині квартири, можна накликати на себе хвороби. А на північному заході - фінансові втрати і пониження в посаді. Тому важливо, щоб ялинка не потрапила в ці дві несприятливі зони.

Що дарувати?

«Дракон - символічна тварина. За китайською метафізикою він вважається одним з головних символів успіху і процвітання. Тому будь-який предмет із зображенням цієї істоти буде сприятливим подарунком у новорічну ніч, - розповідає Вардіміаді. - Дракон - знак, який можна порівняти з шоуменом - він не любить посередності і пересічності. Тому подарунок повинен бути незвичайним. Тоді й Дракон здивує вас».
А от дизайнер Анна Бублик пропонує дарувати у новорічну ніч... надію. Оскільки у кожного вона своя, найцікавішим подарунком буде записна книжка. «Вона обов'язково повинна бути із зображенням Дракона і без будь-яких клітинок або рядків - щоб людина не відчувала обмежень, - каже Бублик. - У книжку я рекомендую записувати всі свої думки і бажання. У рік Дракона вони або виконаються, або ж зародиться та емоція чи дія, які втілять ці бажання в життя».

Одяг фахівець радить дарувати яскравий і незвичайний. Однак це повинна бути щоденна річ. Чоловікам варто презентувати сорочки і краватки, жінкам - намисто, хустки, гольфи, аксесуари.

Що одягнути, щоб сподобатися господареві 2012-го?

Анна Бублик радить вдягнутися в новорічну ніч екстравагантно і по-новому: «Дозвольте собі спробувати те, що давно хотілося. Розкрийте в собі потенціал Дракона. Однак кожному належить вирішити самостійно, який Дракон в його уяві: добрий чи зухвалий і злий».
Колір вбрання має бути відкритим і насиченим. Це може бути як бордовий, так і зелений. Також можуть бути і півтони, але неодмінно глибокі, що грають в усьому спектрі.

«У Дракона блискуча луска, що переливається всіма кольорами. Однак у кожної людини є свій певний колір, що розкриває його образ. Приміром, блондинкам більше підходить червоний колір, брюнеткам - золотий, бордовий або смарагдовий (залежно від кольору очей і типажу). Але хочу застерегти - нікому не слід зустрічати Новий рік у чорному одязі - це вважається поганою ознакою, - каже Бублик.

Новорічне олів'є за Фен-шуй

Новорічні свята у нас не обходяться без щедрого застілля. Тому, за словами шеф-кухаря мережі ресторанів Олени Комар, святковий стіл має бути різноманітним.
«Українці люблять шикарно поїсти. Тим більше в новорічну ніч, коли важко утриматися від надмірностей. Тому, щоб легше перенести новорічний бенкет, всі страви мають бути легкими, без консервантів, свіжоприготовленими», - розповідає Комар.

Дракон, за словами кухаря, воліє делікатесні рибні страви. Йому сподобається як лосось, стерлядь і осетрина, так і чорноморська камбала і бички. Також підійде і олів'є, але (!) з лососем замість ковбаси, а також холодець із стерляді, салати з вугром.

З тим, щоб на столі в день «коронації» Дракона було олів’є, не згодна спеціаліст з Фен-шуй. Вона стверджує, що дракон таке не їсть. «Не варто озиратися на смаки Дракона», - попереджає вона. - Він не потребує харчових жертвоприношень, тому що харчується перлами».

P.S.

Новий рік - казкове свято. І кожен з нас сам вирішує, в яку казку йому вірити. А також - прислухатися чи ні до наших порад.

Бажаємо вам у новому 2012 році багато щастя й радості, незалежно від того, буде у вас на святковому столі пісний вінегрет чи екзотичні «марципани»!

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2633