Українські підприємці не зможуть найближчим часом придбати валюту, незважаючи на зняття обмежень НБУ. Про це в ході брифінгу заявила голова правління банку Креді Агріколь Євгенія Чемерис.

«Я хочу сконцентруватися на наслідках тих змін, які НБУ ввів з сьогоднішнього дня в постанову №540. А саме на ослаблення обмежень, що були введені раніше. Одне з них тепер дозволяє купівлю валюти під імпорт без ввезення товарів і послуг на територію України. Потрібно чітко розуміти, що в цій сфері багато можливостей для порушень. Але є і законні транзакції, які, на жаль, страждали ці 2 місяці», - констатувала Чемерис.

Вона позитивно оцінила зняття частини обмежень, які блокували роботу бізнесу.

«Останні 2 місяці стогнали і пищали деякі компанії. Вони ж лобіювали зняття цих обмежень. Це, наприклад, страхові організації, у яких є перестрахувальники за кордоном. З ними потрібно розраховуватися валютою. Але, незважаючи на те, що обмеження знято з сьогоднішнього дня, навряд чи всі ці компанії зможуть купити валюту сьогодні або навіть завтра. У нас досить великий відкладений попит, коли імпортери хочуть купити (валюту - Ред.), а експортери не продають. Навіть якщо заводи вироблять і продадуть свою продукцію, то виручка повернеться в Україну ще не скоро. Це означає, що в найближчі дні, тижні виручки від тієї ж металургійної галузі не буде», - зазначила вона.

Голова правління банку Креді Агріколь додала, що рятують ситуацію з дефіцитом валюти в Україні представники агросектору. «У вересні вже був зібраний урожай і навіть щось встигли продати. Але основний продаж буде взимку, тоді ж ми очікуємо більший приплив валюти. Однак цього все одно не вистачить, щоб задовольнити той панічний попит імпортерів, який з'явився у серпні. Те, що компанії, які 2 місяці не могли купувати валюту, тепер чисто теоретично зможуть, - це означає лише те, що вони допущені в чергу, яка існувала і без них. Швидкого задоволення попиту чекати не варто, але і панікувати не потрібно. Від паніки кількість валюти не збільшиться. Не можна продати те, чого немає», - констатує Чемерис.

Нагадаємо, що Національний банк України з 3 листопада скасовує тимчасове обмеження на проведення операцій в іноземній валюті щодо оплати імпорту. У НБУ пояснили, що скасовано тимчасове обмеження на проведення операцій в іноземній валюті по здійсненню розрахунків щодо імпортних операцій без ввезення товару на територію України, а також на здійснення платежів за імпортними договорами, за якими продукція була ввезена на територію України і здійснено митне оформлення на підставі ввізної митної декларації, дата оформлення якої перевищує 180 днів.

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

84
Классические туфли мужские