Уряд незаслужено виключило Сорочинський ярмарок з переліку національних заходів 2014 року. Таку думку висловив Forum'у голова Інституту української політики Кость Бондаренко, коментуючи розпорядження КМУ.

«Сорочинський ярмарок - це певний легендарний момент. Починаючи з XVIII століття він бв важливим торгово-економічним центром. Пізніше він був оспіваний Гоголем, дещо романтизований. Він є одним із наріжних каменів української економіки, яка фактично починалася як з ярмарків, так і з літературного процесу. Він має бути символом, має захоплювати, нею треба дорожити», - акцентував він.

За словами Бондаренка, Сорочинський ярмарок - не просто місце, де раз на рік збираються і купують сувеніри і співають пісні. «Це насправді - українські традиції. Їх потрібно поважати», - додав експерт.

За його словами, незважаючи на всі труднощі, військові дії, Сорочинський ярмарок не потрібно було виключати з переліку національних заходів 2014 року.

«У нас є посада «гуманітарний віце-прем'єр». Чим займається людина, що обіймає її, за що отримує зарплату - не розумію. Крім того, що надруковані візитки з написом «гуманітарний віце-прем'єр» - нічого не зроблено. Насправді ніхто не знає, чим він займається. А Сорочинський ярмарок - це його компетенція. Він повинен відповідати за нього, пояснити, чому його виключили зі списку. Він має відповідати за всі питання, пов'язані з гуманітарною катастрофою в Україні, за зв'язки з Кримом, з громадянами України, за ситуацію в районах бойових дій. Але всього цього немає. Питань до нього дуже багато», - обурився Бондаренко.

Нагадаємо, Кабмін виключив Сорочинський ярмарок з переліку національних заходів 2014 року. Тепер у нього немає статусів «національний» і «міжнародний». Відповідне розпорядження уряду, прийняте ще 8 серпня, було опубліковане лише 21 серпня, тобто на 4-й день проведення заходу.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом