Організатори Сорочинського ярмарку будуть боротися за повернення йому статусу «національний». Про це в коментарі кореспонденту Forum'у заявила керівник проекту «Сорочинський ярмарок» Світлана Свищева.

«Згідно з розпорядженням від 21 серпня 2014 року, Сорочинський ярмарок виключили з переліку національних заходів цього року. Тобто в червні нас включили до списку національних заходів, а в серпні нас виключили з ініціативи людей, які насправді не турбувалися про життя громадян, хоча заявляли про це. Мотивацією для виключення ярмарку були побоювання щодо дій сепаратистів. Почав цю епопею голова РДА Юрій Коваленко, який сказав, що в області багато переселенців з Донбасу, і деякі мають сепаратистські настрої», - сказала Свищева.

Вона додала, що Коваленко побоювався терактів під час ярмарку.

«Але насправді все було не так. Був великий інтерес до ярмарку. Вже 15 років керівники, які приходять в область, намагаються її забрати. Українці вважають, що це державний захід, але з 1999 року проект повністю комерційний. У ТОВ «Сорочинський ярмарок» в оренді на 25 років земля, а також дві торгові марки. Підприємство ніколи не отримувало жодної гривні державних коштів і проводило захід виключно за гроші власників, кредитів і коштів учасників. Кабінет Міністрів не мав права виключати ярмарок зі списку, і ми зараз готуємо відповідні документи. Є розпорядження Кабміну, де прописано, що статус «національний» заходу дається у разі, якщо не менше 3/4 областей є його учасниками і є відповідна інфраструктура. Все це є у нас», - стверджує вона.

«Мені складно пояснити, як Кабмін міг прийняти таке рішення на прохання голови облради, який навіть не скликав засідання ради. А Миргородська РДА провела закрите засідання і у вигляді прохань передала уряду свої рішення. Плюс бажання народного депутата Валерія Головка, який мені прямим текстом сказав, що домовився з Кабміном, і розпорядження буде прийнято, і рішення про те, проводити ярмарок чи ні, буде приймати він», - зазначає керівник проекту.

При цьому вона розкритикувала корупцію в державному апараті.

«Я не згодна з тим, що сьогоднішню владу називають «антикорупційною». Корупція триває, безвідповідальність і беззаконня чиновників зросли. На сході йде війна, на жаль, гинуть люди, а на мирній території твориться свавілля, на який ні Кабмін, ні Адміністрація Президента не звертають уваги. Те, що сталося з Сорочинським ярмарком, - тому приклад. Нам зірвали захід, приїхало набагато менше учасників та гостей. Це все відбулося попри те, що відбулося засідання Антитерористичного комітету під керівництвом начальника Управління СБУ Полтавської області, де були присутні всі силові структури. Вони одноголосно проголосували за проведення ярмарку і заявили, що немає в Полтавській області величезної небезпеки. Так, було прийнято рішення посилити заходи безпеки. Ми придбали вісім камер, посилили охорону, провели контроль вантажного транспорту», - каже вона.

Крім того, Свищева підкреслила, що Сорочинський ярмарок на мирній території був життєво необхідним», щоб уникнути паніки. «Паніку створили спеціально - і цих чиновників за таке треба судити. В одному місці війна - на мирній території провокують паніку», - вважає організатор.

На уточнювальне питання про те, чи збираються організатори ярмарку боротися за статус «національний», Свищева відповіла: «Звичайно! Я не можу залишити проведення ярмарку напризволяще. Ми будемо боротися з Кабміном через прийняття незаконних розпоряджень. Є процедура підготовки документів для подачі уряду, їх хтось візував. Я в шоці від того, що відбувається, вже просто немає сил. Я хочу надати цьому випадку розголосу, щоб далі було неповадно знущатися над підприємцями. Нас як структуру позбавляють основної діяльності - проводити ярмарки. Це карається Кримінальним кодексом, адже є стаття «За перешкоджання підприємницькій діяльності». За це хтось повинен відповідати», - підсумувала вона.

Нагадаємо, Кабмін виключив Сорочинський ярмарок з переліку національних заходів 2014 року. У нього відібрали статус «національний» і «міжнародний».

Тетяна Григор'єва, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

31