За останній місяць соняшникова олія в Україні подорожчала на 3%, повідомляє Держкомстат. Ціна літрової пляшки в магазині сьогодні коливається в межах 9-17 грн залежно від виробника.

Оптові ціни за липень піднялися трохи більше - на 5%. «Якщо раніше вони були на рівні 9900 грн/т, то зараз підросли до 10 400 грн/т», - повідомив директор олійно-жирового напряму однієї з великих компаній-виробників Дмитро Ткач, повідомляють «Вести».

Виробники пояснюють подорожчання дефіцитом продукції. «Дуже багато підприємств призупинили свою роботу, вже до наступного сезону. На внутрішньому ринку олії дійсно не вистачає», - зазначає Ткач. Але при цьому, за його ж словами, сезонна зупинка підприємств, яка відбувається щорічно, далеко не завжди виливається в зростання цін.

Експерти припускають, що подорожчання спричинене ще й невизначеністю щодо відновлення роботи олійних заводів на сході. «На Донбасі частина переробних комбінатів захоплена протиборчими сторонами і тимчасово не функціонує», - пояснив ситуацію начальник відділу АПК ДП «Держзовнішінформ» Олександр Одосій. При цьому він зазначив, що більше ціни на олію все ж зростати не повинні.

Навіть навпаки, експерти чекають здешевлення, наполягаючи на тому, що підвищеного попиту на олію зараз не спостерігається. До речі, тому вона цього місяця на кілька відсотків подешевшала на світових ринках (там зараз розцінки коливаються в межах $815-825 за тонну). Пропозиція ж скоро має збільшиться: наприкінці серпня-початку вересня з'явиться новий урожай соняшнику. «Якщо його не поб'є градом або не відбудеться ніяких інших природних катаклізмів, і олійно-жирові заводи відновлять свою роботу, а також курс долара сильно не підніметься (внутрішньоукраїнські ціни прив'язані до світових), то ціни на олію повинні просісти. Думаю, десь на 10%», - спрогнозував Ткач.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

245
Теги