У Львівській області за перше півріччя цього року зареєстровано два випадки захворювання людей дирофіляріозом. Небезпечна хвороба, яку переносять комарі, вразила жителів Пустомитівського та Бродівського районів області. Про це повідомили у Головному управлінні Держсанепідслужби у Львівській області.

Як наголошується у повідомленні, дирофіляріоз - це небезпечне захворювання, яке поширене серед тварин (собак, котів, деяких диких ссавців), але останнім часом в Україні почастішали випадки цього захворювання і серед людей.

Тварина від тварини і людина від тварини заражаються через укус комара. Безпосередньо від тварини людина заразитися не може, небезпеки для оточуючих хворий також не становить. Зараженню дирофілярією піддаються люди різного віку. В організмі людини паразит росте повільно і досягає досить великих розмірів приблизно через 6 місяців, повідомляє «УНІАН».

Дирофіляріоз обумовлений Dirofilaria repens - тонким нитковидним паразитом, який може досягати до 30 см у довжину і локалізується переважно у підшкірній клітковині. У зараженому організмі тварини паразити досягають статевої зрілості і за добу народжують до 5 тис. личинок, які циркулюють у крові.

Перші симптоми захворювання: хвороблива, можливо рухома пухлина (ущільнення), у місці локалізації якої відчувається свербіж, біль і печіння. Характерним симптомом захворювання є міграція паразита під шкірою до 30 см за добу. Також можуть спостерігатися головний біль, слабкість, нудота, підвищена температура тіла. Дуже часто уражається орган зору: шкіра повік, кон'юнктива, очне яблуко. Переважає правостороння локалізація, особливо при ураженні очей, обличчя та рук.

В усіх випадках необхідне хірургічне видалення паразита.
Профілактика - захист від укусів комарами.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

303