Рішення парламенту про скасування позаблокового статусу України може стати загрозою для мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, вважає Віктор Медведчук.

«Прийняття Верховною Радою рішення про скасування позаблокового статусу є серйозною політичною помилкою. Це рішення посилює розкол України і веде до ескалації напруги в суспільстві», - йдеться в заяві політика, опублікованій на сайті «Українського вибору».

Медведчук зазначив, що нейтральний статус України підтримали мільйони українців 1 грудня 1991 року, проголосувавши на референдумі за незалежність України.

«Українці хотіли бачити свою країну поза будь-якими військово-політичними союзами або блоками. Така була воля українського народу. Однак депутати Верховної Ради, прийнявши рішення відмовитися від позаблокового статусу, проігнорували думку більшості українців», - вважає лідер «Українського вибору».

На його думку, сьогодні головним завданням є збереження територіальної цілісності країни, збереження Донбасу як рівноправного регіону у складі України, тому «прийняття такого закону не тільки не вирішує питання безпеки Української держави, але й посилює розкол у суспільстві».

«Нагадаю: спусковим гачком кризи на південному сході країни стало скасування Верховною Радою Закону України «Про засади державної мовної політики». Сьогодні таке ж непродумане, волюнтаристське і популістське рішення парламенту стає загрозою для процесу мирного врегулювання на сході України», - стверджує лідер «Українського вибору».

Як повідомляв ForUm, 23 грудня Верховна Рада України внесла зміни до законів України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» та «Про основи національної безпеки України», що передбачають відмову від позаблокового статусу країни.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом