Реверс газу з Європи через Словаччину буде тривати, його обсяги можуть бути навіть збільшені, запевнив глава МЗС Словаччини Мирослав Лайчак.

«Реверс газу зі Словаччини в Україну буде продовжуватися і далі - це я можу підтвердити», - сказав Лайчак, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

При цьому міністр повідомив, що наразі розглядається також можливість збільшення поставок газу в Україну.

«Зараз Словаччина завдяки своїм постачанням забезпечує 20% загальних потреб або 40% імпортних потреб України в газі. Існує можливість збільшити ці показники», - сказав Лайчак.

Він розповів, що завдяки наявності газу в сховищах, а також поки невисокій температурі Словаччина справляється з ситуацією на внутрішньому газовому ринку. Крім того, з питань газу тривають переговори з Російською Федерацією.

«Ми розглядали кілька варіантів, і знайшли рішення, яке не порушує договірних відносин між словацькою та російською компанією. Це Росія визнала. Для нас було важливо допомогти Україні, але і не порушити контрактних відносин з Росією», - сказав міністр, додавши, що з початку жовтня Словаччина отримує практично тільки 50% щоденного обсягу газу, обумовленого контрактом.

«Росія пояснює це технічними проблемами», - повідомив він.

Нагадаємо, в листопаді 2014 року Україна збільшила імпорт природного газу зі Словаччини на 9,3% - до 884,4 млн кубометрів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом