Українські «демократи» мають зрозуміти, що не можна обманювати весь народ увесь час, намагаючись замість старих міфів придумати нові. Таку думку у своєму блозі висловив лідер Громадського руху «Український вибір» Віктор Медведчук.

«Євроінтегратори активно займаються міфотворчістю. Замість старих міфів - про європейські стандарти та цінності - вони придумують нові, які вже стають частиною новітньої («євроасоційованої») історії України», - вважає Медведчук.

Зі слів лідера «Українського вибору», влада тримає народ України у полоні трьох міфів. Один із них - про перезавантаження влади. «У нас з'явилися «нова» коаліція, «новий» уряд, «нова» Програма діяльності Кабміну, яка передбачає проведення нової економічної та соціальної політики. Влада повністю «перезавантажилася» - але хіба від цього народ почав жити краще?» - запитує громадський діяч.

Другий міф - про народну владу. Медведчук нагадав, що в лютому 2014 року лідери Майдану обіцяли громадянам «уряд, створений народом, з народу і для народу». «Однак після ухвалення Програми діяльності Кабміну стало зрозуміло: в уряді мають намір боротися не з соціальною несправедливістю, а із соціально незахищеними громадянами. Чиновники заходилися виконувати рекомендацію МВФ про скорочення дефіциту бюджету простим перевіреним способом - тотально скорочуючи витрати на «соціалку», - розмірковує лідер «Українського вибору».

Він назвав міфом ідею про те, що всі випробування, які випали на долю українців, необхідно перетерпіти заради високої мети - повноправного членства в ЄС. «Замість перетворень, яких українці так і не дочекалися за весь час роботи старого Кабміну, народу знову пропонують ерзац-реформи - скорочення, звільнення, урізання зарплат і пенсій. Словом, антинародну філософію реформ від «народної» влади», - зазначив лідер «Українського вибору».

Крім того, Міністерство інформаційної політики було створене, на думку Медведчука, для того, щоб якнайдовше протримати громадян країни в полоні ілюзій і доносити до них «істину в останній інстанції» без погодження з громадськістю та журналістською спільнотою. «В цьому випадку до думки української та світової громадськості не дослухалися. Напевно, тому, що європейські цінності виявилися куди менш важливими, ніж бажання тримати народ у полоні євроатлантичних ілюзій і міфів», - підкреслив лідер «Українського вибору».
 

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом