Російський «Газпром» відновить постачання газу в Україну максимум через 48 годин. Про це повідомив офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов.

«Згідно з нашими брюссельськими домовленостями, після отримання передоплати ми повинні розпочати постачання газу в Україну через 48 годин. Робота ведеться в напрямі підвищення необхідного тиску в системі», - цитує Купріянова УНІАН.

Він підкреслив, що ніяких технічних складнощів у відновленні постачань в Україну немає, і найпізніший термін відновлення постачань у найближчий понеділок.

Нагадаємо, 5 грудня Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» перерахувала «Газпрому» 378 млн дол. як передоплату за постачання одного млрд куб. м газу.

У ніч на 31 жовтня 2014 року в Брюсселі були підписані базові умови постачання російського газу Україні в листопаді-березні та умови реструктуризації наявної заборгованості, оформлені в тристоронньому протоколі.

Згідно з брюссельськими договорами, до кінця поточного року ціна російського газу для України становить 378 доларів за 1 тис. куб. м, а в першому кварталі наступного року - 368 доларів за 1 тис. куб. м. «Нафтогаз» купуватиме його за передоплатою.

Досягнуті домовленості є тимчасовими і діють до 31 березня 2015 року. Остаточні умови постачання російського газу в Україну, а також ціну палива має визначити Арбітражний суд Стокгольма, куди Україна звернулася з позовом навесні поточного року.

Раніше Україна заявляла, що може обмежитися закупівлями до 1,5 млрд куб. м російського газу в 2014 році і до одного млрд куб. м у першому кварталі 2015 року, однак конкретні обсяги будуть визначатися залежно від погодних умов та обсягів закупівлі газу реверсом.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом