До телеканалу БТБ сьогодні претензій бути не може. Таку думку кореспондентові Forum'у висловив політик, народний депутат України кількох скликань Тарас Чорновіл.

«Свого часу було виділення великих коштів на Банківське телебачення - БТБ. Але сьогодні БТБ існує, до того ж у режимі не тільки внутрішнього мовлення. Це абсолютно нормальний канал, з нормальною позицією. Оскільки у них є іномовлення на територію країн СНД - просять гостей говорити російською мовою. Знаю, що не так давно розглядалося питання, щоб саме канал БТБ був включений у процедуру максимального використання контрпропаганди проти РФ», - роз'яснив він.

Чорновіл підкреслив, що БТБ сьогодні може відігравати серйозну роль у міжнародній інформаційній політиці України. «До самого каналу сьогодні бути претензій не може. Виставлятися претензії можуть до спроб перевести його в приватну власність. І тут важливо не вдарити по каналу, який виконує сьогодні досить специфічну, важливу для держави функцію», - додав політик.

«Про деталі кримінальної справи потрібно вже прокуратуру смикати. Але інформації дуже мало. Щоб довести справу до суду, потрібно для початку хоча б набрати нормальних слідчих або дати їм реальне завдання. Поки одного прикладу Андрія Портнова більш ніж досить: він сім разів перемагає Генпрокуратуру в судах, а хіба хоч одна голова за неадекватно підготовлені справи полетіла?» - підсумував Чорновіл.

Нагадаємо, за словами начальника головного слідчого управління ГПУ Святослава Лаганяка, Сергій Арбузов, будучи главою НБУ, всупереч нормам закону організував прийняття завідомо неправомірного рішення про створення національного банківського телебачення.

«Спонсорування каналу, і подальше функціонування здійснювалося виключно за рахунок НБУ. Водночас у законодавстві є чітка заборона на такі дії», - сказав прокурор.

Разом із тим, сам Арбузов категорично спростував інформацію ГПУ.

«Практика гучних заяв і відсутності аргументів сприяла тому, що відомство дискредитоване в очах суспільства. І навіть, незважаючи на фактично «лежачий стан», прокуратура продовжує озвучувати звинувачення, які не мають стосунку до реальності. Наприклад, теза слідчого про те, що БТБ створений всупереч чіткій забороні. Але це ж абсурдно. Невже мені потрібно вказувати слідчому на те, що такої заборони в законодавстві не існує. Крім того, є норма, що дозволяє НБУ засновувати і брати участь в капіталах дочірніх підприємств. Що й було зроблено в цьому випадку», - сказав Арбузов.

Нагадаємо, телеканал створений 17 червня 2011 року рішенням правління Національного банку України «з метою інформаційного забезпечення громадян і суспільства своєчасною, достовірною та повною інформацією про політику Національного банку».

Згідно зі статтею 71 закону «Про Національний банк» НБУ має право участі у капіталах інших підприємств та установ.

Згідно зі статтею 68 закону «Про Національний банк» до діяльності НБУ належить забезпечення гласності з питань банківської діяльності.

Таким чином, на думку юристів, НБУ мав повне право для забезпечення гласності з питань банківської діяльності створювати окрему юридичну особу, в тому числі телеканал, який створений у формі товариства з обмеженою відповідальністю.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

45