Європейський Союз має знайти такий варіант для виходу з української кризи, згідно з яким Україна повинна стати децентралізованою або федералізованою державою, заявив голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей.

Зокрема, про це йшлося у виступі Ромпея в Паризькому інституті політичних досліджень.

«З часу прийняття Мінських домовленостей 5 вересня про припинення вогню маємо 1000 загиблих. Я вже не називаю це припиненням вогню. Новий такий режим спіткає та ж доля, якщо ми залишимо все як є», - зазначив Ромпей.

За його словами, Європейський Союз має знайти такий варіант для виходу з української кризи, згідно з яким Україна повинна стати децентралізованою або федералізованою державою. «Необхідно комплексне рішення для України, щоб це була децентралізована (або федералізована) держава» - заявив Ромпей.

Ключову роль, на його думку, відіграє те, що Україна повинна зблизитися з Європейським Союзом, у відповідності з побажаннями більшості її населення, а також встановити правильні стосунки з Росією», з якою Україна поділяє спільну історію, культуру, мову.

Голова Європейської Ради також закликав до повернення політичної довіри в діалозі між сторонами. Зокрема, він виступив за круглий стіл у форматі «Осло-1993» між ключовими гравцями.

В іншому випадку, на думку Ромпея, наслідки української кризи для Європи можуть бути такими ж, як у випадку воєн на Балканах.

Як раніше повідомляв ForUm, у серпні федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що федералізацію, як у Німеччині, в Україні називають децентралізацією.

24 листопада в інтерв'ю австрійському виданню Kurier глава дипломатії ЄС Федеріка Могеріні серед очікувань від українського уряду зазначила наступні: «Повага до культури і мови (тих, хто живе на сході України), статус автономії на сході та інституційні реформи».

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

23