Світовий банк хоче запровадження єдиного тарифу на газ для населення і бізнесу. Зокрема, як заявив директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Чімяо Фан, низькі тарифи на газ відлякують приватних інвесторів, що гальмує співпрацю з іноземними партнерами. Низькі тарифи також підривають енергобезпеку України, тому перегляд цін і реструктуризація «Нафтогазу» вирішить відразу кілька питань. Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Бізнес»

Європейці хочуть миру і реформ в Україні, однак ні того, ні іншого не бачать. Самостійно вирішити конфлікт на Донбасі українська влада не в змозі, а от проводити зміни повинна - до того ж, не озираючись на ЄС.

«Угода про асоціацію - не панацея, не ліки від усіх хвороб в Україні, це лише перелік зобов'язань обох сторін», - каже голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

Міжнародні інвестори хочуть стабільної економіки, але коли це буде - невідомо. У наступному році ВВП, попри запевнення прем'єра Яценюка, знову буде нижче нуля. Прогноз Нацбанку - майже мінус чотири з половиною відсотки. Керівниця регулятора запевняє - все буде добре. Валерія Гонтарева зазначає, що НБУ зараз проводить чистку банківської системи, відбувається макроекономічна стабілізація, реструктуризація Нацбанку. Все це, за її словами, база, підготовка до зростання ВВП.

Хоча сам регулятор великих проблем в економіці не бачить. У НБУ вважають, що інвестиції тікають з інших причин. Гонтарева заявляє, що проблема не в поганому законодавстві. Все відбувається через недосконалість судової системи та невиконання законів. Необхідно проводити реформи.

Томбінський говорить, що Європейський союз допоможе. Фінансово, технічно ЄС має великий досвід боротьби з різними кризами.

Але все одно інвестиції не окупляться в даний момент. Навіть за швидких і ефективних змін і припинення конфлікту на Донбасі гроші будуть повертатися тривалий час. Тому довіру інвестора можна втратити миттєво, а відновлювати його доведеться не один рік.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом