Країни Організації з безпеки і співробітництва в Європі ухвалили консенсусне рішення про продовження до 23 грудня роботи Спеціальної моніторингової місії спостерігачів на російсько-українському кордоні.

Про це за підсумками засідання Постійної ради повідомив офіційний представник організації.

Документ передбачає продовження мандата місії спостерігачів на постах «Донецьк» і «Гуково» на російсько-українському кордоні. Країни ОБСЄ також «вирішили розширити кількість спостерігачів до 22». Раніше місія складалася з 16 співробітників і кількох людей персоналу. Планується, що витрати на утримання місії на час узгодженого мандата складуть близько 150 тис. євро, повідомляє ТАСС.

Погоджений 24 липня мандат був розрахований на три місяці, а наприкінці жовтня продовжений ще на один місяць. Тоді під час обговорення питання про продовження кілька країн ОБСЄ запропонували розширити мандат на інші КПП і ділянки кордону. Як раніше заявляв постійний представник РФ при ОБСЄ Андрій Келін, такі пропозиції надходили і під час опрацювання погодженого сьогодні мандата. При цьому дипломат підкреслив, що російська сторона готова продовжити роботу тільки в наявному форматі.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

28