З початку анексії Криму Російською Федерацією було викрадено 21 кримського татарина.

Про це повідомив керівник Інформаційно-аналітичного центру Ради національної безпеки і оборони України Андрій Лисенко сьогодні на брифінгу в Києві.

«В Україні розпочато моніторинг порушень прав людини в Криму, в рамках проекту, здійснюваного переселенцями з Криму та громадськими активістами, створена інтерактивна карта, на якій будуть позначені всі випадки порушень», - зазначив він.

За словами Лисенка, починаючи з 24 лютого і до теперішнього часу, зафіксовано 103 порушення громадянських і політичних прав, 70 порушень прав корінних народів і національних меншин, 65 порушень культурних і релігійних прав і 139 порушень соціально-економічних прав громадян, передає «УНІАН».

Він підкреслив, що «в даний час є такі тенденції: якщо навесні, тобто на початку окупації Криму, переслідуванням піддавалися переважно проукраїнські активісти, то останнім часом фіксується посилення тиску на кримських татар».

«З початку окупації було викрадено 21 представника кримськотатарського народу, на жаль, частина з них загинули. Ці факти будуть документуватися і передаватися міжнародним організаціям», - додав керівник РНБО.

Нагадаємо, Росія 18 березня цього року анексувала АР Крим.

Майно благодійної організації «Фонд "Крим"», зокрема будівлю в центрі Сімферополя, де також був розташований меджліс кримсько-татарського народу, планують реалізувати на відкритих торгах.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом