Наступного місяця українцям, ймовірно, будуть приходити платіжні квитанції за комунальні послуги нового зразка, до яких будуть внесені підвищені тарифи на опалення. Таку думку, як передає кореспондент Forum'у, відповідаючи на запитання журналістів, висловив директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.

«Наскільки мені відомо, тільки піднялися тарифи. Рішення про підвищення тарифів на сайті регулятора поки що немає. Зрозуміло, що це має бути зареєстровано в Мін'юсті. Ймовірно, тому його і не вивісили на сайті. Я припускаю, що це пов'язано з цим моментом», - вважає Сергієнко.

У той же час експерт повідомив, що на минулих вихідних регулятор затвердив підвищення тарифів на теплопостачання по всій Україні.

«На вихідних Національна комісія регулювання електроенергетики і комунальних послуг ухвалила рішення за 164 підприємствами теплокомуненерго і в прес-релізі глава цієї комісії Демишин заявив, що тепер всі українці платитимуть за тепло 10-11 гривень за квадратний метр. Це колосальний удар по населенню. У Києві, наприклад, тариф на опалення був 3,1 гривні за квадратний метр, потім на початку літа його підняли до 9,22 гривні, тобто втричі, а тепер ще буде подорожчання. Якщо у вас квартира площею 60 квадратних метрів, то ви будете платити 600 гривень тільки за тепло. Але ж тарифи підняли і на воду, і на електрику, і на газ», - підсумував Сергієнко.

Як раніше повідомляв ForUm, Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), встановила тарифи на послуги централізованого опалення з середнім рівнем 10-11 грн/кв. м та оплатою виключно в опалювальний сезон.
 

Валентина Дудко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом