Повернути прикордонні КПП в східних регіонах України під контроль Києва можливо тільки в разі домовленості з ополченцями. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров на відкритій лекції в рамках проекту «Громадський університет» партії «Єдина Росія».

«Я читав заяву з Києва за підсумками міланських зустрічей про те, що є домовленість і у встановленні контролю на всій протяжності російсько-українського кордону, було заявлено, що в найближчі дні всі КПП будуть повернені українським прикордонникам і митникам. Це неправда», - сказав Лавров, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Для того, щоб усі ці КПП повернулися під контроль українських митників та прикордонників, щоб взагалі там з'явилася українська влада, необхідно розмовляти з ополченцями, які зараз ці контрольно-пропускні пункти контролюють», - додав він.

За його словами, угода про припинення вогню зафіксувала статус-кво і ніхто ніяких розмов про те, щоб цей статус-кво міняти, не заводив. «Говорили про те, що лінію розмежування потрібно надійно забезпечити і контролювати», - сказав Лавров.

Нагадаємо, 17 жовтня прем'єр-міністр Італії Маттео Ренці заявив, що на зустрічі в Мілані європейські лідери запропонували встановити міжнародний контроль над українськими кордонами.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

16