Дипломи, отримані у вишах, розташованих на підконтрольних незаконним збройним формуванням територіях Донбасу, не визнаватимуться Україною.

Про це, як передає кореспондент Forum'у, заявив міністр освіти і науки Сергій Квіт.

«Ні, вони не будуть визнаватися. Усі вищі навчальні заклади на тимчасово окупованих територіях на сході України не працюватимуть. Тобто, якщо хтось буде оголошувати, що в самому Донецьку чи Луганську, якісь вищі навчальні заклади розпочали навчальний рік, це неправда, це нелегально, і ми це не визнаємо. І ніяких наших дипломів видавати не будемо, відповідно, ніхто їх визнавати не буде», - сказав Квіт.

При цьому профільний міністр зазначив, що політика міністерства на сьогодні полягає в тому, щоб виводити з цих територій усі виші.

«Два кращі луганські виші - Луганський національний імені Тараса Шевченка та Східноукраїнський університет Даля працюють на українській території, але за межами Луганська. Вони виведені звідти. Один фінансовий університет з Донецька також виведений з самого Донецька в область. У межах Донецької області зараз працюють на підконтрольних Україні територіях усього вісім університетів, у Луганській - два», - підкреслив міністр.

Квіт також повідомив, що Донецький національний університет переходить до міста Вінниці.

Він підкреслив, що міністерство готове працювати з усіма колективами, які виявлять бажання про переведення на іншу територію, підконтрольну Україні.

«Тому що в тому разі, якщо вони будуть переведені в інші регіони України, вони матимуть можливість розпоряджатися своїми коштами, запланованими в бюджеті», - заявив Квіт.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

29