Прийнятий Верховною Радою закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей залишив багато питань, заявив голова Донецької облдержадміністрації Сергій Тарута.

Як повідомляє прес-служба ОДА, губернатор зазначив, що очікував попереднього обговорення законопроекту за участю регіональної влади та громадськості.

«Люди хочуть розуміти, ця територія залишається у складі України чи ні? Яка тут буде освіта, правоохоронна система, які органи влади будуть діяти», - сказав Тарута.

На його думку, реальне виконання ухваленого закону, використовуючи свій вплив, повинні гарантувати і провідні європейські країни, в тому числі Росія.

Що стосується запланованих на грудень виборів в місцеві органи влади «особливих» територій Донбасу, Тарута сказав, що в районах, контрольованих українською владою, перевиборів не буде. Однак, переконаний губернатор, вони потрібні повсюдно, так як «в суспільстві існує потреба в очищенні влади».

Нагадаємо, у вівторок, 16 вересня, Верховна Рада в ході закритого засідання підтримала президентські законопроекти «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» та «Про недопущення переслідування і покарання осіб - учасників подій на території Донецької і Луганської областей».

Дію закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей може бути припинено достроково, заявив радник Президента Ігор Гринів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом