Президент України Петро Порошенко вдячний США за ініціативу надати Україні статус основного союзника поза межами НАТО, а також сподівається на те, що під час візиту в США зможе підняти питання про визнання так званих Донецької та Луганської народних республік терористичними організаціями, повідомили ForUm'у в прес-службі Глави держави.

«Це дозволить нам отримати нові можливості співпраці зі Сполученими Штатами і посилити свою безпеку», - заявив Порошенко на зустрічі з американським сенатором Робертом Менендесом 1 вересня.

Президент також заявив про намір під час візиту в США в другій половині вересня підняти питання про визнання так званих ДНР і ЛНР терористичними організаціями.

Президент зокрема поінформував сенатора про загострення ситуації у Донецькій та Луганській областях у зв'язку з агресією проти України, зазначивши при цьому, що українські Збройні сили досягли значного прогресу у протидії незаконним збройним формуванням, поки не втрутилася російська армія.

«Зараз для України є критично важливим отримати допомогу в її боротьбі за свободу, демократію, суверенітет», - заявив Порошенко.

Крім того, він розповів про плани здійснити візит на саміт НАТО, де планує провести переговори з лідерами країн-членів про координацію подальших дій.

У свою чергу сенатор Менендес зазначив: «Ці події загрожують не тільки Україні, але і всьому світу. І хоча першими жертвами є українці, вони - не єдині жертви. Це питання світової безпеки».

Як раніше повідомляв ForUm, прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що Кабінет Міністрів має намір внести на розгляд Верховної Ради закон про скасування позаблокового статусу країни і відновлення курсу України на членство в НАТО.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом