Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» про створення військових прокуратур».

Як повідомляє прес-служба Глави держави, закон визначає порядок утворення, укомплектування та матеріально-технічного забезпечення військових прокуратур, а також соціального захисту їх працівників зі статусом військовослужбовців.

Згідно із законом, до військових прокуратур належать Головна військова прокуратура (на правах структурного підрозділу Генеральної прокуратури України), військові прокуратури регіонів (на правах обласних), військові прокуратури гарнізонів та інші військові прокуратури, прирівняні до прокуратур міст і районів. Головну військову прокуратуру очолює заступник генерального прокурора України - Головний військовий прокурор.

У випадках, коли через виняткові обставини на певних адміністративно-територіальних одиницях не діють органи прокуратури України, що мають здійснювати там нагляд за рішенням генерального прокурора України, виконання їх функцій може бути покладене на військові прокуратури.

Крім того, утворення, реорганізація та ліквідація військових прокуратур, визначення їх статусу, компетенції, структури та штатів здійснюється генеральним прокурором України.

Військовими прокурорами і слідчими призначають громадян з числа офіцерів, які проходять військову службу або перебувають у запасі і мають вищу юридичну освіту.

В Адміністрації нагадали, що 13 квітня 2012 року було ухвалено Закон України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України у зв'язку з прийняттям Кримінального процесуального кодексу України», пунктом 13 якого в Закон України «Про прокуратуру» внесено зміни, у тому числі виключено положення щодо військових прокуратур.

Як відомо, 14 серпня Верховна Рада України схвалила створення військових прокуратур.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом