Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко повідомив, що загальна ситуація у місті катастрофічна, кількість жертв російських обстрілів, з його слів, може наближатися до 20 тисяч.

Про це він сказав в ефірі Настоящее время.

«Щодо загиблих мирних мешканців у нас є дані, які не відповідають дійсності, тому що вони отримані від поліції, погоджені з медустановами. Це мала жменька людей, про яких ми знаємо. На вчора це було 1800 з невеликих людей.

Ще чотири дні тому ми говорили про «оптимістичний» сценарій – близько 10 тисяч жертв на сьогодні. Але зі збільшеною інтенсивністю і з тією жорстокістю, яка зросла в рази, ми можемо говорити про те, що якщо зараз завершиться блокада і ми зможемо розпочати хоча б пошук цих людей, то вже зараз кількість жертв наближається до 20 тисяч.

Але якщо цього не відбудеться найближчими днями, то ця кількість наблизиться до 350 тисяч – усі ті, хто не встиг виїхати.

Ховають, хто де, когось – у дворах, на вулицях. Через інтенсивність обстрілу люди не можуть вийти на вулицю навіть поховати близьких. Муніципальні служби не працюють, цвинтар – на території, що контролюється російською армією. Смерть - вона скрізь, її видно», - зазначив Андрющенко.

Він підкреслив, що люди, які вибралися з міста раніше узгодженим маршрутом на приватних авто, виїжджають на свій страх і ризик, адже немає гарантій з боку російської армії.

Проте біля Бердянська росіяни блокують близько 35 автобусів, дев'ять фур із їжею, водою, медикаментами для маріупольців.

Андрющенко також сказав, що у місті продовжуються бомбардування.

«Люди в місті живуть у підвалах, укриттях, вони всі переповнені, безумовно. Умови нелюдські. Без їжі, без води, без світла, без тепла. Розібрали ми системи опалення та теплотраси – зливають воду, щоб пити.

Останнє джерело води зупинилося кілька днів тому. Централізоване розвезення води стало неможливим через постійні обстріли і бомбардування. Їжа - був один працюючий магазин, де були більш-менш запаси, він був прицільно знищений позавчора», - додав він.

Вже 80% житлового фонду у місті непридатні для житла, з них щонайменше 80% неможливо буде відновити.

«У Маріуполя особлива роль була останні вісім років - це останнє найбільше місто в Донецькій області, яке не прийняло ці бананові республіки і не прийняло російську окупацію. І вісім років демонструвало, що таке місто на лінії розмежування - за 10 км від лінії фронту, як воно може відродитися і стати європейським містом, і зараз хочуть показати, що буде, якщо хтось не сприймає «рускій мір» і його умови.  Все говорить про те, що людей замкнули свідомо у місті та знищують», - резюмував Андрющенко.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

60