Україна, що відновила з початку грудня закупівлі російського газу після піврічної перерви через цінові розбіжності з «Газпромом», планує до кінця березня 2015 року імпортувати 4 млрд кубометрів блакитного палива з РФ, включаючи 1 млрд куб. м газу, закупленого в грудні 2014 року. Про це сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

«До кінця березня заплановано чотири мільярди кубів, включаючи той обсяг, який ми закупили в грудні», - сказав він.

При цьому міністр зазначив, що в першому кварталі 2015 року очікує ціну на російський газ в 340 дол. за тис. кубометрів.

«Оскільки ціна нафти на світовому ринку обвалилася, вартість буде близько 340 дол. за тисячу кубометрів», - сказав Демчишин.

Крім цього, на думку міністра, з квітня наступного року Україна може припинити закупівлі російського газу, використовуючи лише реверсні маршрути, повідомляє УНІАН.

«Минулого року споживання (газу. - Ред.) скоротилося на 20-25%. Якщо ми будемо реформувати житлово-комунальний сектор й оновлювати інфраструктуру, зменшувати втрати, модернізувати генеруючі потужності, працювати над енергоефективністю, то споживання істотно зменшиться. Тих обсягів власного видобутку та обсягів, які купуємо реверсом з Європи, в перспективі 3-5 років нам може бути достатньо. На сьогодні ми споживаємо 42-43 мільярди кубометрів газу на рік, минулого року було 50 млрд», - сказав Демчишин.

Міністр нагадав, що реверсом зі Словаччини Україна сьогодні отримує близько 30 мільйонів кубометрів газу на добу і є перспектива збільшення на 25%, також з Польщі - близько 4 млн куб. м на добу.

Що стосується Угорщини, потужність газопроводу з якої в Україну становить 16 млн куб. м газу на добу, то припинення постачань «блакитного палива» міністр назвав «політичним питанням», яке до березня наступного року має вирішитися.

Як раніше повідомляв ForUm, Україна 9 грудня знову почала отримувати природний газ з Росії.

НАК «Нафтогаз України» 5 грудня перерахував «Газпрому» авансовий платіж у розмірі $378 млн за постачання 1 млрд куб. м газу в грудні 2014 року.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/осень
2591 грн.
13