У Гонконгу сьогодні, 18 листопада, розчистили від барикад протестувальників один з ключових центральних районів міста.

За словами очевидців, близько 30 судових приставів-виконавців прибули до 33-поверхової вежі Citic в адміралтействі, поряд з урядовими будівлями, щоб привести у виконання судову заборону на вуличні барикади, прийняту на прохання власників будинків. Деякі протестувальники забирали подушки, ковдри та інші речі з наметів і були готові переїхати в іншу частину міста.

Барикади з металевих конструкцій кілька тижнів оточували площу біля вежі Citic, блокуючи частину вулиці і перешкоджаючи проходу у центральний діловий район, розташований по сусідству.

Протести, які спочатку залучили понад 100 тисяч чоловік на своєму піку, зменшилися до кількох сотень учасників, розташованих в наметах на ключових перехрестях по обида боки гавані, повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на Reuters.

Протестувальники, велику частину яких складали студенти, вимагають, щоб Комуністична партія Китаю дала можливість провести в 2017 році вільні демократичні вибори місцевої адміністрації. Влітку 2014 року активісти провели онлайн-референдум, в якому взяли участь близько 800 тис. осіб, що виступили за вільні вибори, проте Пекін проігнорував його результати.

Як раніше повідомляв ForUm, трьох лідерів студентських протестів в Гонконзі не випустили із спеціального адміністративного району на територію материкового Китаю, де вони хотіли зустрітися з прем'єром Держради КНР Лі Кецяном.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2591 грн.
19