Уряд виділить обласним державним адміністраціям 15 млн 932,5 тис. гривень на фінансове забезпечення тимчасово переміщених осіб. Про це заявив глава Державної служби з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський, повідомляє прес-служба відомства.

За його словами, з метою вирішення питань фінансового забезпечення тимчасово переміщених осіб Міністерство економіки підготувало проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про забезпечення тимчасового проживання громадян, що переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції», який в цей час опрацьовується у Секретаріаті Кабінету Міністрів України і буде ухвалений вже сьогодні.

Бочковський підкреслив, що зазначеним проектом передбачене виділення обласним державним адміністраціям коштів у сумі 15 млн 932,5 тис. гривень для компенсації витрат на проживання громадян, розселених у санаторно-курортні та оздоровчі заклади, заклади та установи соціального захисту населення, а також гуртожитки та готелі.

«7 листопада уряд України ухвалив постанову № 595 про фінансування бюджетних установ, здійснення соціальних виплат населенню й надання фінансової підтримки окремим підприємствам та організаціям Донецької і Луганської областей. Дія постанови спрямована на захист людей, які перебувають на тимчасово не контрольованій території, але повинні отримувати соціальні виплати і заробітну плату з держбюджету. Всі соціальні виплати, гарантовані державою, будуть нараховані, але з 1 грудня 2014 р. виплачуватися вони будуть тільки тим громадянам (у тому числі пенсіонерам), хто переїхав на контрольовану українською владою територію і зареєструвався у відділеннях соціального захисту як тимчасово переміщені особи. Громадянам, які залишилися на неконтрольованій території, нараховуватимуться всі соціальні виплати, у тому числі пенсії, але виплачуватися вони будуть тільки тоді, коли цей населений пункт буде взято під контроль держави», - підкреслив глава ДержНС.

Як повідомляв ForUm, Кабінет Міністрів України не збирається дотувати ті території Донецької і Луганської областей, які перебувають під контролем незаконних збройних формувань.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом