Центральна виборча комісія не може своїми рішеннями змінювати порядок голосування, в тому числі військовослужбовців, заявив глава ЦВК Михайло Охендовський.

«ЦВК не має абсолютно ніякої можливості своїми рішеннями змінювати порядок голосування, в тому числі військовослужбовців, документи, на підставі яких можуть бути отримані виборчі бюлетені, оскільки це прямо передбачено самим законом про вибори народних депутатів України», - сказав Охендовський на брифінгу у вівторок увечері в Києві.

За його словами, відповідні зміни до закону може вносити тільки Верховна Рада України. Між тим, глава ЦВК нагадав, що парламент не зміг ухвалити відповідні зміни у виборче законодавство, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Разом із тим, ЦВК ще напередодні ухвалила низку рішень, які суттєво спрощують механізм зміни місця голосування для виборців з Донецької та Луганської областей», - нагадав Охендовський, зазначивши, що для цього виборцям було достатньо надати лише паспорт громадянина України без додаткових документів, які вимагаються від інших виборців.

Разом із тим, глава ЦВК повідомив, що майже 10 тис. військовослужбовців скористалися можливістю змінити місце голосування - понад 5 тис. у Донецькій і понад 4 тис. у Луганській областях. «В цілому ми можемо говорити про майже 10 тисяч військовослужбовців, які скористалися можливістю змінити місце голосування і тепер, безумовно, будуть включені в списки виборців на виборчих дільницях і зможуть взяти участь в голосуванні», - пояснив Охендовський.

Нагадаємо, 20 жовтня на засіданні Верховна Рада не змогла внести до порядку денного законопроекти про забезпечення належної організації виборчого процесу та реалізації конституційних виборчих прав учасників АТО на парламентських виборах 26 жовтня 2014 року.

Президент України Петро Порошенко вважає безвідповідальними дії тих депутатів, які не проголосували за зміни до закону про вибори, що забезпечують волевиявлення військових у зоні АТО під час виборів до Верховної Ради.

Увечері того ж дня представник Президента у Верховній Раді України Руслан Князевич заявив, що питання надання українським військовослужбовцям, які беруть участь в АТО, можливості голосування на позачергових парламентських виборах може бути вирішене непарламентським способом.

21 жовтня Порошенко доручив керівникам військових відомств зібрати заяви солдатів і внести їх до реєстру виборців на запланованих виборах до Верховної Ради. Він також повідомив, що до реєстру вже внесено 10 тис. бійців, що перебувають у зоні проведення антитерористичної операції на сході України.

Голова Верховної Ради Олександр Турчинов висловив думку, що ЦВК спільно з Міністерством оборони може знайти спосіб забезпечити можливість проголосувати на майбутніх позачергових парламентських виборах бійцям, що перебувають у зоні проведення антитерористичної операції на сході України. «Я думаю, що за бажання ЦВК разом із керівництвом військового відомства може знайти формат, як це зробити. Тобто потрібно просто проявити бажання», - сказав він.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом