Учасники акцій протесту у Гонконзі почали частково розбирати барикади біля входу в будівлю міської адміністрації, передає Bloomberg.

Розбирання барикад почалося після переговорів влади міста з лідерами руху протесту та акцій громадянської непокори. При цьому, кількість протестувальників на вулицях значно зменшилася. Місцеве телебачення показало кадри, на яких один із протестувальників, розбираючи барикади, тисне руку поліцейському.

Тим не менш, учасники демонстрацій заявили про те, що в разі необхідності готові знову вийти на вулиці. За деякими даними, основна їх частина збирається перейти в район Адміралтейства, передає «РБК-Україна».

Приводом для масових протестів стала відмова китайської влади від проведення в 2017 році вільних демократичних виборів глави адміністрації Гонконгу. Влітку активісти провели онлайн-референдум, в якому взяли участь близько 800 тис. осіб, що виступили за вільні вибори, але Пекін проігнорував результати голосування.

У ніч на 28 вересня лідер опозиційного руху Occupy Central, професор права університету Бенні Тай оголосив про початок акції непокори. Occupy Central вдалося вивести на вулиці десятки тисяч людей, значну частину їх становлять студенти. Одним з основних місць збору демонстрантів стала площа перед місцевою адміністрацією. Тут же відбулися зіткнення демонстрантів з правоохоронними органами. Під час розгону демонстрантів спецназ застосував сльозогінний газ.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
2591 грн.
23