Роботодавці намагаються не відпускати своїх співробітників на АТО, тому що не отримують з бюджету належну компенсацію їх заробітної плати.

Про це повідомила перший заступник голови Комітету з питань податкової та митної політики Верховної Ради Оксана Продан.

Точна сума бюджетної заборгованості поки не порахована і уточнюється, Продан дала загальну оцінку - «це десятки мільйонів гривень».

«Мобілізованим зобов'язані платити за законом, і звільнити їх теж не можна. Так що роботодавці платять і зарплати, які отримують сім'ї бійців, і податки з цих зарплат», - пояснила керівник управління захисту прав платників податків Генеральної дирекції Асоціації платників податків України (АППУ) Ганна Білоцерківська.

Побоюючись звинувачень у приховуванні та порушенні чинного законодавства, самі роботодавці поки що утримуються від офіційних коментарів щодо цього. Уточнюють лише, що продовжують нараховувати зарплати мобілізованим працівникам.

«Більшість компаній вирішили піти законним шляхом. Навіть не шукали шляхи для обходу вимог. Лише деякі для мінімізації своїх витрат вдавалися до одного методу: відправляли на 15 днів людей у відпустку за свій рахунок», - розповів «Вістям» керуючий партнер юрфірми «Можаєв і Партнери» Михайло Можаєв.

Деякі компанії вже почали ховати своїх цінних співробітників від військомату, відправляючи їх в безстрокові відрядження.

«Таких способів «відмазати» особливо цінні кадри можна знайти тисячі. Особливо якщо у працівника немає жодної серйозної військової підготовки, наприклад, у тих же IT-шників», - розповіла голова комісії з питань економічної політики Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз.

Багато військкоматів уже розкусили цю схему, і навіть намагаються з нею боротися. Щоб людина не могла відмовитися від одержання повістки вдома, її надсилають прямо на підприємство. «Бували випадки, коли військкомат погрожував, що якщо керівництво не забезпечить явку співробітника, до нього будуть застосовані певні заходи. Навіть пишуть листи загрозливого характеру. Хоча за законом ніяких стягнень застосовано бути не може», - запевнив керуючий партнер юридично-консалтингової компанії «Де юре» Григорій Трипульський.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

105