Міжнародний валютний фонд прийняв рішення пом'якшити умови виконання дворічної програми співробітництва з Україною в частині збереження обов'язкового обсягу резервів Національного банку, дефіциту держбюджету і обсягу гарантованого державного боргу, йдеться в заяві Фонду.

«Конфлікт на сході України впливає на економіку і суспільство. Програма залишається вкрай складною для виконання і багато в чому залежить від того, чи буде знято гостроту конфлікту в найближчі місяці, - йдеться в заяві Фонду. - Рада директорів ухвалила рішення пом'якшити умови виконання програми у зв'язку з невідповідністю критеріїв ефективності в частині накопичення міжнародних резервів, касового дефіциту сектору державного управління, зміни внутрішніх активів центрального банку, а також обсягу гарантованого державного боргу».

У фонді не уточнили нові допустимі показники.

Коментуючи прийняте рішення, директор-розпорядник Фонду Крістін Лагард зазначила, що уряд України проводить політику, спрямовану на стабілізацію економіки та відновлення зростання.

«Підтвердження виконання такої політики всупереч вкрай складній обстановці вселяє великий оптимізм і свідчить про здатність уряду і далі дотримуватися обраного курсу», - підкреслила Лагард.

Водночас ескалація конфлікту на сході, за її словами, посилення економічної кризи, геополітична напруженість лягають «важким тягарем на економіку і суспільство».

«Такий несприятливий сценарій розвитку подій призвів до поглиблення економічної рецесії і відхилення від виконання показників розвитку в короткостроковій перспективі. Особливо тих, що стосуються чистих міжнародних резервів Національного банку, дефіциту бюджету та дефіциту НАК "Нафтогаз України"», - зазначила Лагард.

На її думку, для того щоб компенсувати відхилення, що намітилися, влада України зобов'язалася впровадити пакет серйозних політичних заходів, зокрема - щодо накопичення резервів, консолідації державних фінансів на період 2015-2016 років, забезпечення фінансової основи роботи «Нафтогазу» за допомогою поліпшення платіжної дисципліни та коригування тарифів на енергоносії.

«Влада країни визнала необхідність підтримки плаваючого валютного курсу і переорієнтацію монетарної політики на забезпечення цінової стабільності», - сказала Лагарад, повідомляє «УНІАН».

Вона підкреслила, що реформа фінансового сектору України розвивається, як було заплановано.

Водночас, упевнена Лагард, негативні ризики виконання програми залишаються дуже високими.

«Успіх програми залежить від своєчасного вирішення конфлікту на сході країни, а також від активних зусиль влади, спрямованих на впровадження та дотримання запланованих реформ. У зв'язку з цим фінансова і технічна допомога з боку міжнародного співтовариства на підтримку реформаторських зусиль України є незамінним чинником для досягнення макроекономічної стабілізації та відновлення зростання», - резюмувала директор-розпорядник Фонду.

Нагадаємо, МВФ затвердив дворічну програму співпраці з Україною в обсязі 17 млрд дол. 30 квітня поточного року.

У травні Україна отримала перший транш кредитних коштів в обсязі 3,2 млрд дол, а 29 серпня Рада директорів Фонду ухвалила рішення про виділення другого траншу в обсязі 1,39 млрд дол.

Крім того, МВФ схвалив прохання Києва і об'єднав третій і четвертий транші з метою отримання їх у поточному році.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом