Військовослужбовці, включаючи тих, хто не перебуває в зоні АТО, не зможуть отримати банківські кредити до завершення антитерористичної операції. Про це стало відомо кореспонденту ForUm'у.

Враховуючи наявність інформації про те, що ПриватБанк без попередження обмежив кредитні ліміти за картами, причому не тільки учасникам АТО, як раніше писали ЗМІ, а всім військовослужбовцям, ForUm звернувся з офіційним запитом в банк.

«Для військовослужбовців ПриватБанк повертає нараховані проценти за коштами, виданими до 7 серпня 2014 року. Щоб запобігти подальше нарахування відсотків (Закон україни «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» забороняє нараховувати відсотки), сума кредитного ліміту обмежена до розміру суми заборгованості станом на цю дату», - повідомив прес-секретар Приватбанку Олег Серга.

Він також пояснив, що Закон «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» хоч і не прямою нормою, але закрив можливість військовослужбовцям отримувати нові кредити до закінчення АТО.

«Банк фактично не може видати кредит. Оскільки кредит не може бути без відсотків. У законі немає ніякої прямої заборони. Але заборона на нарахування відсотків не дає банкам формально надавати кредити. Оскільки кредити - це гроші з відсотками», - зазначив Серьга.

Юлія Артамощенко, ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом