Прокуратура Київської області внесла апеляційну скаргу на постанову Бориспільського міськрайонного суду про звільнення від покарання Віктора Лозінського за станом здоров'я, повідомили Forum'у в прес-службі прокуратури області.

Прокуратура вважає таке рішення суду незаконним у зв'язку з тим, що в суді не доведено, що захворювання, зазначені в медичній документації щодо засудженого, становлять загрозу його життю і роблять неможливим подальше перебування в місцях позбавлення волі.

Разом із тим, суд задовольнив клопотання прокуратури про виклик до суду експертів, які могли б надати додаткові пояснення про стан здоров'я Лозінського і можливість його лікування в колонії.

Крім того, прокуратура вважає, що виправний заклад незаконно випустив засудженого, оскільки державним обвинуваченням у визначені законом терміни внесена апеляція, а тому рішення суду не набуло чинності.

За цим фактом прокуратурою області розпочато кримінальне провадження стосовно посадових осіб Бориспільської виправної колонії № 119 за 1 ч. ст. 367 Кримінального кодексу України (службова недбалість).

Як раніше повідомляв ForUm, 11 червня Лозінського, котрого засуджено за вбивство жителя Голованівського району Кіровоградської області Валерія Олійника, звільнили рішенням суду за станом здоров'я.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк вимагає від в. о. генерального прокурора України терміново вжити заходів щодо оскарження рішення Бориспільського міського районного суду Київської області, який звільнив від відбування покарання засудженого Лозінського за зухвале вбивство.

У березні Вищий спеціалізований суд з цивільних і кримінальних справ пом'якшив вирок Лозінському, який раніше був засуджений до 14 років позбавлення волі за вбивство жителя Кіровоградської області Валерія Олійника, призначивши йому нове покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

Олійник загинув 16 червня 2009 року внаслідок сутички на території мисливських угідь з Лозінським, а також Євгеном Горбенком, котрий був тоді прокурором Голованівського району Кіровоградської області, та начальником Голованівського райвідділу міліції Михайлом Ковальським.

У квітні 2011 року Дніпровський районний суд Києва засудив екс-депутата до 15 років позбавлення волі (починаючи з березня 2010 року) за вбивство Олійника.

Навесні 2012 року Апеляційний суд Києва пом'якшив вирок Лозінському, призначивши йому нове покарання у вигляді 14 років позбавлення волі.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом