Резиденція президента Гвінейської республіки Альфи Конде потрапила під ракетний обстріл. За повідомленнями місцевого радіо, у будинок глави держави, розташований у центрі столиці країни - міста Конакрі, вцілила одна ракета. Конде, за словами його представників, не потерпів.

Городяни розповіли, що одночасно з ракетним обстрілом чули стрілянину у районі, де розташована президентська резиденція. За словами місцевих жителів, стріляли із важкої автоматичної зброї.

Зараз центр Конакрі заблокований президентською гвардією. На мосту 8 листопада - єдиному, що веде до ділового району столиці - виставлений КПП.

Між ким саме стався вищеописаний конфлікт, поки не ясно. Наприкінці 2010 року у Гвінеї пройшли перші з дня набуття незалежності демократичні вибори президента. На них переміг Альфа Конде, який раніше безуспішно боровся з беззмінним главою держави Лансаною Конте. Після смерті останнього в країні стався військовий переворот, що у кінцевому підсумку дозволило провести в країні вільні вибори.

Слід нагадати, що після виборів 2010 року в країні встановилася напружена обстановка. Прихильники кандидата у президенти Селлу Дален Діалло влаштували безпорядки, які, втім, вдалося придушити. Міжнародні спостерігачі побоювалися, що у Гвінеї за прикладом соціально родинного Кот-д'Івуару вибухне громадянська війна. На додаток до політичних суперечностей в країні посилилися етнічні розбіжності: Конде представляє другу за чисельністю народність мандінка, а Діалло - домінуючу в країні фульбе.

За матеріалами «Лента.ру», «AFP»

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето/осень
2648 грн.
488