Опозиційна Національна партія Нової Зеландії здобула перемогу на парламентських виборах, що відбулися сьогодні.

Головними суперниками у передвиборних перегонах були Національна партія Нової Зеландії на чолі Джона Кея і Лейбористська партія, очолювана нинішнім прем'єр-міністром країни Елен Кларк.

Після підрахунку 85 відсотків виборчих бюлетенів партія набрала 46 відсотків голосів і може розраховувати щонайменше на 69 зі 122 мандатів у новому парламенті.

Правляча Лейбористська партія фінішувала другою з 33 відсотками голосів. Лейбористи разом з «зеленими», які підтримали їх, набрали 6,4 відсотка голосів і отримають 53 крісла у парламенті.

Минулі вибори стали 49-ми числом у Новій Зеландії. Явка на виборах в країні, населення якої складає 4,3 мільйона чоловік, як правило, висока. На минулому голосуванні вона склала понад 80 відсотків.

За словами глави виборчого комітету Роберта Підена, по всій країні у школах, громадських клубах і навіть у гаражах було відкрито 2,7 тис. виборчих дільниць, у яких, за попередніми даними, проголосувало не менше 2,97 млн. чоловік.

«Цього року зафіксована найбільша активність виборців. Проте як і під час минулої виборчої кампанії доступ до голосування залишається закритим для тих осіб, хто не був своєчасно зареєстрований або сидить у в'язниці більше трьох років. Зі списку виборців також виключені громадяни Нової Зеландії, які понад три роки безперервно жили за межами держави», - підкреслив Піден.

За матеріалами «Lenta.ru», «ИТАР-ТАСС»

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
1499 грн.
717