Українці воліють не надавати першу медичну допомогу своїм співвітчизникам. Про це, як передає кореспондент ForUm'у, повідомив сьогодні журналістам головний лікар Київської міської станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф Анатолій Вершигора.

«Вже з'явилася тенденція, коли потерпілому не викликають швидку допомогу, оскільки номер того, хто звертається на «103», автоматично висвічується і він стає свідком події. А кожна ДТП - це кримінальна справа», - зазначив Вершигора.

Крім того, за словами головлікаря, в більшості випадків наші громадяни байдужі і навіть не підходять поцікавитися, чим можуть допомогти.

«У нас байдужість до всього. Це менталітет - людей не хвилює те, що не відбувається безпосередньо сьогодні і з ними. Якщо говорити про статистику - 60 загиблих за 8 місяців на 45 млн - це мало. Але ж це чиїсь батьки, сини, величезні втрати для сімей. Хтось стає інвалідом, причому найстрашніше, що наїжджають на пішохідних переходах, на тротуарах», - поділився він.

За словами Вершигори, при Київській міській станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф організовувалися курси з навчання першої медичної допомоги, проте на них немає попиту.

«У нас є навчально-тренувальний клас. Якщо є бажаючі - будь ласка, приходьте! Ми колись організовували такі курси, проте на них записалися тільки пенсіонери», - зазначив він.
Крім того, за словами Вершигори, курси долікарської допомоги можна пройти при «Червоному хресті», Українському науково-практичному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

зима
1530 грн.
410