Сьогодні українські вузи розпочали прийом документів від абітурієнтів. У цьому році є багато нюансів, які відрізняють нинішню вступну кампанію від торішньої, пише «Сегодня». Їх, як пояснив міністр освіти Дмитро Табачник, ввели, щоб ліквідувати черги біля вузів. Торік, нагадаємо, найбільше невдоволення викликали величезні скупчення абітурієнтів під приймальними комісіями, що у парі зі спекою перетворило вступ на пекельне випробування. А якщо людина хотіла подати документи у кілька вузів, потрібно було вистояти не одну, а дві-три черги!

Тепер на подання документів для тих, хто збирається вступати за результатами тестування, надається цілий місяць - з 1 по 31 липня. «Сподіваємося, це скоротить черги. Ті, хто мав у вузі проходити творчий конкурс, у минулому році мали всього тиждень на подання документів. Тепер у них термін до 17 липня», - пояснює заступник відповідального секретаря приймальної комісії педуніверситету ім.Драгоманова Тарас Олефіренко.

При зарахуванні можна використовувати сертифікати результатів тестів, починаючи з 2008 року, причому надавати дані за найкращим результатом. Ті, хто закінчив школу до 2007 року, можуть вступати без результатів тестування, а за вузівським іспитом.

Олімпіадники і переможці конкурсів Малої академії наук отримуватимуть додаткові бали. Залежно від ступеня диплома (1, 2 або 3) їм будуть нараховувати 50, 40 і 30 балів. Ще до 20 додаткових балів можуть отримати ті, хто навчався на підготовчих курсах (сума залежить від оцінок). «Тепер буде важливий загальний рівень знань вступника, а не його ударні результати по одній дисципліні», - говорить відповідальний секретар приймальної комісії КНЕУ Юрій Солодковський.

Цього року вперше запрацює система «Електронний вступ». Через сайт osvita.com абітурієнти можуть заповнити заяву на вступ до вузу, вказавши номери своїх сертифікатів тестування та номери атестатів, і не приїжджати до вузу особисто. Однак на шляху впровадження новинки стала громадська мережа «Опора», яка через суд намагається довести незаконність електронного вступу, мовляв, система не була належним чином апробована. Також «Опора» сумнівається у тому, що електронна заява матиме таку ж юрсилу, як і паперова, і, отже, абітурієнти, які будуть вступати через Мережу, ризикують. Міносвіти вже відреагувало на позов «Опори», зазначивши, що електронна заява буде абсолютно легітимною. Перше засідання суду призначене на 12 липня, і навряд чи рішення встигнуть прийняти до кінця вступної кампанії. Але підірвати авторитет ноу-хау у абітурієнтів позов «Опори» може.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1238