З 25 вересня в Україні вводиться в обіг нова двогривнева монета. Як повідомляє офіційний сайт Національного банку України, монета продовжує серію «Видатні особистості України» і присвячена українському публіцисту, поету, письменнику, політичному діячу Івану Багряному.

Іван Павлович Багряний (Лозов'ягін) - автор романів, п'єс, віршів, публіцистичних творів, повісти «Вогняне коло» і поеми «Аве Марія». Випробувавши репресії і відбувши ув’язнення, з часом емігрував до Німеччини, де створив Художній український рух, заснував Українську революційну демократичну партію.

На аверсі монети стилізовано зображена орнаментальна смуга і обріз книги, на фоні якого напис – 2/ГРИВНІ; вгорі на дзеркальному фоні розміщений малий Державний Герб України, під яким напис – НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК/УКРАЇНИ, внизу ліворуч рік чеканки монети – 2007 і логотип Монетного двору Національного банку України.

На реверсі зображений портрет Івана Багряного, праворуч вертикально розміщений напис ІВАН БАГРЯНИЙ і роки життя – 1906 (вгорі) і 1963 (внизу).

Монета виконана з нейзільберу масою 12,8 г, діаметр – 31 мм, тираж монети – 35 тис. штук.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

966