Херсонська облрада надала російській мові статус регіональної. Відповідне рішення було прийняте сьогодні на сесії облради у рамках реалізації в області Закону України «Про засади державної мовної політики».

Зокрема, за дане рішення проголосували 50 депутатів із 55, зареєстрованих у залі. Проти проголосували 4 депутати і 1 - утримався (всього у складі облради 84 депутати. - Ред.), передає «УНІАН».

Проект рішення був внесений до порядку денного для розгляду сесії на засіданні робочої групи перед засіданням облради, однак хто саме із депутатів вніс даний законопроект, не повідомлялося ні на сесії, ні журналістам після засідання.

Як раніше повідомляв ForUm, Верховна Рада України 3 липня прийняла ініційований Партією регіонів закон «Про засади державної мовної політики», яким зміцнюються позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їхня чисельність 10% і вище.

8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав цей закон, 10 серпня він набув чинності.

Нагадаємо, раніше Одеська міськрада також ухвалила рішення про визнання російської мови на території міста регіональною, пізніше російська мова стала регіональною в Одеській області.

16 серпня Запорізька облрада визнала російську мову регіональною і Севастопольська міська рада прийняла рішення, згідно з яким російська мова у місті отримала статус регіональної.

16 серпня позачергова сесія Донецької облради надала російській мові статус регіональної.

Дніпропетровська обласна рада на сесії 17 серпня ухвалила рішення про реалізацію на території області положень закону «Про засади державної мовної політики», що передбачає надання російській мові статусу регіональної.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето
2648 грн.
1684