Сьогодні позачергова сесія Донецької облради надала російській мові статус регіональної.

У рішенні сесії, яке підтримали 117 зі 118 депутатів, присутніх у залі, говориться: «Інформувати жителів Донецької області про те, що відповідно до ст. 7 Закону України «Про основи державної мовної політики», на підставі даних Всеукраїнського перепису населення 2001 року про мовний склад населення, російська мова у Донецькій області є регіональною мовою, на яку поширюються передбачені Законом заходи щодо її розвитку, використання і захист», передає «УНІАН».

Сесія також рекомендувала міським, сільським та селищним радам розглянути питання застосування на відповідних територіях у випадках, передбачених Законом, регіональних мов або мов меншин.

Як раніше повідомляв ForUm, Верховна Рада України 3 липня прийняла ініційований Партією регіонів закон «Про засади державної мовної політики», яким зміцнюються позиції російської та мов інших національних меншин у регіонах, де їх чисельність 10% і вище.

8 серпня Президент України Віктор Янукович підписав цей закон, 10 серпня він набув чинності.

Нагадаємо, раніше Одеська міськрада також ухвалила рішення про визнання російської мови на території міста регіональною, пізніше російська мова стала регіональною в Одеській області.

16 серпня Запорізька облрада визнала російську мову регіональною і Севастопольська міська Рада прийняла рішення, згідно з яким російська мова в місті отримала статус регіональної.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето
2648 грн.
358