Без дотримання прав на мирні зібрання та свободу ЗМІ Україні не світить зближення з ЄС.

Такий «меседж» привіз до Києва єврокомісар з питань розширення Євросоюзу та європейської політики сусідства Штефан Фюле, повідомляє «Німецька хвиля».

Фюле зустрінеться у вівторок з українським Президентом, прем'єр-міністром і представниками уряду й парламенту, щоб узгодити план двосторонньої співпраці на 2011 рік.

Як сказав «Німецькій хвилі» прес-аташе представництва Європейського Союзу в Україні Давид Стулик, це вже четвертий візит Фюле до Києва за останні десять місяців.

Інтенсифікація діалогу між Україною та Євросоюзом пов'язана з тим, що сторони вважають за краще до кінця року завершити переговори щодо створення зони вільної торгівлі з ЄС та імплементувати план дій щодо впровадження безвізового режиму, пояснив Стулик.

«Головний «меседж» - це те, що наступний рік буде напруженим роком для реформ в Україні. Перед нами багато викликів. Не в останню чергу комісар Фюле хоче поговорити про свободу зібрань, свободу преси, права людини, розвиток демократії. Бо це цінності, на підставі яких ЄС хоче будувати свої відносини з Україною», - зазначив Стулик.

За його словами, нинішній візит єврокомісара не варто розцінювати як «приїзд ревізора».

Однак Фюле хоче бути грунтовно поінформованим про останній розвиток подій в Україні. Тому він проводить зустрічі не лише з офіційними українськими представниками, а й з громадськими активістами з недержавних організацій.

Нагадаємо, 10 січня комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле на зустрічі з головою Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борисом Тарасюком заявив, що стурбований негативними тенденціями, які свідчать про певне згортання демократії в Україні.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

872