Оголошена владою адміністративна реформа - це гучна піар-кампанія, покликана хоч якось поліпшити імідж влади в очах суспільства після провальних місяців правління. Про це заявив лідер Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок.

«Насправді ніякої реформи не відбулося і не відбудеться. Режим Януковича просто нездатний це зробити, адже є плоттю від плоті державної системи, яка виросла з радянської окупаційної адміністрації і в трохи підрихтованому за часів Кравчука-Кучми-Ющенка стані дійшла до наших днів», - зазначив він, повідомляє «ЛIГАБiзнесIнформ».

«По-перше, «адмінреформа Януковича» не зачіпає головне - постколоніальну систему влади в Україні, в якій існують абсолютно ненормальні взаємини між владою, що діє відірвано від громади, прикриваючись репресивним апаратом, і громадянами, які через чиновницьку вертикаль не можуть реалізувати гарантовані Конституцією права», - сказав лідер «Свободи».

«Чинний адміністративно-територіальний устрій - це всього лише модифікована окупаційна система експлуатування нації і репресій щодо неугодних», - переконаний він.

«Очевидно, розпочати реформу Янукович повинен був з себе, ліквідувавши монстра, який називається Державне управління справами. Адже ця структура, пов'язана з привілейованим розподілом матеріальних благ, що веде свій початок зі спецрозподільників компартійної номенклатури, є тією пуповиною, яка до цих пір з'єднує незалежну Україну з її колоніальним минулим», - підкреслив Тягнибок.

«По-друге, в «адмінреформі Януковича» українці не побачили ніяких навіть натяків на боротьбу з бичем системи державного управління, який знищує все навколо, - корупцією. Навпаки, внаслідок так званої адміністративної реформи Януковича посилиться монополізація влади групами впливу в середовищі Партії регіонів, наслідком чого стане концентрація «чиновницького бізнесу» на вищих щаблях державної влади», - зазначив політик.

«Так виглядає, що режим Януковича створює систему відкупів, коли тій чи іншій групі донецького кримінально-олігархічного клану (а за певних умов не тільки донецького) віддаються на відкуп цілі сфери народного господарства, з яких вони казково збагачуватимуться, безкарно викачуючи з української економіки фінансові та матеріальні ресурси. А для осіб, що знаходяться на політичних посадах у міністерствах - перш за все, міністрів - вводиться «інститут уникнення відповідальності» шляхом введення посад керівників апарату - заступників міністра», - вважає лідер «Свободи».

«Очевидно, що без персональної відповідальності кожного чиновника за завдану шкоду за принципом «чим більша посада, тим більша відповідальність», у тому числі особистим майном, без зобов'язання кожного чиновника декларувати доходи і витрати - як свої, так і членів своєї сім'ї - ні про яку реформу влади годі й говорити », - заявив він.

«По-третє, проведення адміністративної реформи в Україні неможливе без реформи місцевого самоврядування. Проте режим Януковича на це не пішов і не піде, тому що навіть при нібито сприятливих результатах місцевих виборів для Партії регіонів на Банковій розуміють, що більшість місцевих еліт «лягли» під «донецьких» тільки формально і поміняють біло-блакитні шарфики при першій можливості. Наприклад, коли виявиться, що «донецький король» - голий», - переконаний Тягнибок.

«По-четверте, «адмінреформа Януковича» ще більше посилила українофобію окупаційної адміністрації, що засіла на Печерських пагорбах. Яскравим прикладом цього стало зміцнення у владі одіозного українофоба Табачника і ліквідація Українського інституту національної пам'яті (інший Указ із зазначенням Кабміну створити інститут з такою ж назвою при Кабінеті Міністрів України є звичайним окозамилюванням, таким собі бюрократичним трюком, покликаним поховати будь- яку справу)», - підкреслив політик.

«Тому для всіх очевидно, що так звана адмінреформа Януковича - це посилення українофобії та укрупнення тютюнників», - підсумував він.

Як повідомляв ForUm, 9 грудня Президент Віктор Янукович дав старт адміністративній реформі, підписавши Указ Президента «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» N1085/2010.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/зима/осень
2925 грн.
472