Як стало відомо ForUm'у із компетентних джерел у керівництві «ПриватБанку», у четвер, 29 березня, керівництво фінустанови офіційно повідомило Асоціації банків України про вихід із її складу.

Згідно з пунктом 4.1 статуту АУБ, банк має право добровільно вийти із Асоціації, попередивши про це не пізніше, ніж за два місяці. Таким чином, з 1 червня 2012 року «ПриватБанк» офіційно перестане бути членом АУБ.

Раніше також стало відомо про вихід із АУБ ще двох фінустанов – банку «Хрещатик» і «Єврогазбанку».

Як говориться в офіційному повідомленні прес-служби банку «Хрещатик», таке рішення було прийняте внаслідок «постійного нехтування статутними положеннями та нормами керівництвом Асоціації, яка, незважаючи на всі складнощі кризового періоду, так і не зуміла консолідувати професіоналів банківського ринку для вироблення ефективних та оперативних заходів щодо виходу із кризи».

У свою чергу, керівництво «Єврогазбанку» пояснює вихід із Асоціації незгодою з методами роботи АУБ та необґрунтованими заявами її керівництва з приводу грошово-кредитної політики, яка проводиться Національним банком України.

«Остання заява глави АУБ (про відставку керівництва регулятора - Ред.) має скоріше політичний, ніж економічний характер», - переконаний глава правління «Єврогазбанку» Ростислав Павличенко. За його словами, керівництво АУБ не погоджувало свою позицію з членами Асоціації, відповідно, цей лист можна вважати особистою позицією Олександра Сугоняки, а не всього банківського співтовариства.

«Так, проблеми з ліквідністю були, ніхто цього не заперечує, але сьогодні їх немає. Навпаки, на коррахунках банків у НБУ накопичено понад 20 млрд гривень. Нацбанку вдалося стабілізувати ситуацію, і це факт», - аргументує Павличенко. За його словами, у сфері банківського регулювання завжди існує чимало невирішених проблем, але з точки зору доступу до ресурсів і підтримки макроекономічної стабільності Нацбанк робить все можливе для оперативного їх вирішення.

«Робота Асоціації полягає у пошуку компромісу та вирішенні проблемних питань, які виникають між гравцями ринку та органами влади, а не у свідомому створенні конфліктних ситуацій. Саме тому ми прийняли рішення припинити своє членство в АУБ», - резюмує голова правління «Єврогазбанку».

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/лето
2499 грн.
492